son haberler

BAŞKAN TAVLI’DAN ATATÜRK MAHALLESİ’NE KAPALI PAZAR MÜJDESİ

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2024 okunma

BAŞKAN TAVLI’DAN ATATÜRK MAHALLESİ’NE KAPALI PAZAR MÜJDESİ
Ekonomi
0

Atatürk Mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı son dönemde yapılan çalışmalarla Atatürk Mahallesi’nin çehresinin değiştiğine dikkat çekerek yeni dönem projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Tavlı, Atatürk Mahallesi’nde yapılacak olan yeni kapalı pazarın yılsonuna kadar tamamlanacağı müjdesini verdi.

Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı Atatürk Mahallesi’nde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Mahallede bulunan işyerlerini tek tek ziyaret eden Başkan Tavlı vatandaşlarla da bir araya geldi. Mahallede yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Tavlı, son dönemde mahallenin çehresinin değiştiğine dikkat çekti.

Kapalı Pazar Projesi

Atatürk Mahallesi’nde alt yapı ve ulaşım çalışmalarının yanı sıra Yaşampark ve Gültepe parkı gibi çok sayıda sosyal alanların da yapılarak hizmete sunulduğuna dikkat çeken Başkan Tavlı, önümüzdeki dönem için hazırladıkları Kapalı Pazar projesini de hayata geçireceklerini kaydetti. Başkan Tavlı, “Yağmurlu havalarda hem pazarcılarımız, hem de hemşehrilerimiz şemsiye altında Pazar alışverişini sağlıklı yapamıyordu. Hazırladığımız ve önümüzdeki dönem hayata geçireceğimiz Yeni Kapalı Pazar projesi ile bu sorunu kökünden çözmeyi amaçlıyoruz. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

“İstihdamı Önemsiyoruz”

Başkan Tavlı istihdama yönelik çalışmaları da değerlendirerek, “Ünye’nin 40 yıllık hayali olan OSB’de çalışmalar hızla devam ediyor. 550 dönümlük OSB’nin içerisinde dördüncü fabrikanın inşaatı bitmek üzere. OSB sözleşmesi uyarınca yatırımcıların 2 yıl süre içerisinde yatırımlarını gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu kapsamda 35 fabrika 2 yıl süre içerisinde tamamlanacak. 40 yıldır konuşulan OSB dönemimizde hayata geçiriliyor. Memleketimizde istihdamın artması için OSB’yi önemsiyoruz. Son 5 yılda da istihdamı arttırmaya başladık” dedi.

Başkan Tavlı’ya Atatürk Mahallesi ziyaretinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.