son haberler

BAYRAMLAŞMADA DAYANIŞMA MESAJI

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2023 okunma

BAYRAMLAŞMADA DAYANIŞMA MESAJI
Gündem
0

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşmasında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ünye’de geleneksel Kent Bayramlaşması Kurban Bayramı’nda da gerçekleştirildi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Kent Bayramlaşmasında protokol, STK temsilcileri, siyasiler ve vatandaşlar bir araya geler

ek bayramlaştı.

“TÜM HEMŞERİLERİMİZİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, programa katılanların bayramını kutlarken yaptığı konuşmada; “Kurban Bayramı paylaşmak demektir. Elimizdeki imkanları ihtiyaç sahiplerine sunmak demektir. Paylaşmanın yanın sıra yaşlılarımızı, büyüklerimizi ve akrabalarımızı ziyaret etmek demektir. Küskünlüklerin de barıştırıldığı bayramlar kucaklaşmamızı sağlıyor ve bizi bir araya getiriyor. Birlik ve beraberliği tesis eden Kurban Bayramı’nın ilçemize, ilimize, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temen

ni ediyorum. Kurban Bayramı’nın kurbanlarımızın etinden ve kanından ibaret olmadığını biliyoruz ve böyle programlarla bir araya geliyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Tüm hemşerilerimin bayramı mübarek olsun” dedi.

“ÜLKEMİZ VE DÜNYA BÜYÜK SINAVLARDAN GEÇTİ”

Son yıllarda ülkemizin ve Dünya’nın pandemi, deprem ve sellerle birlikte büyük bir sınav verdiğini belirten Başkan Tavlı; “Pandemi sürecini birlikte atlattık. Geçen yıldan bu yana ise ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. Yaşanan depremlerde can kayıplarımız oldu. Bu felaketlerde ve ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza, kardeşlerimize rahmet diliyorum. Yaralı ve hasta vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle afetler göstermesin. Bizi böyle afetlerle, sıkıntılarla imtihan etmesin” diye konuştu.

Programda siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, Oda ve STK’ların başkanları da birer konuşma yaptı. Başkanlar konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları vererek Ünye halkının bayramının kutladı.

Konuşmaların ardından programda ikramlarda bulunulurken dualar yapıldı. Program bayramlaşmalarla sona erdi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.