son haberler

“DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZI İLÇEMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2023 okunma

“DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZI İLÇEMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ”
Gündem
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye Halkına yaptığı çağrıda depremzede vatandaşları Ünye’de ağırlayacaklarını belirterek “Yeri olan vatandaşlarımızın Ünye Belediyesi’ne başvurarak kayıt yaptırmasını bekliyoruz. Elimizde oluşacak liste ile depremzede vatandaşlarımızı ilçemizde misafir edeceğiz” dedi.

Ülkemizi yasa boğan deprem afetinin yaraları devlet-millet işbirliği ile hızla sarılmaya devam ediyor. Bu konuda insanı yardım tırları deprem bölgesine ulaşırken Ünye Belediyesi’nden ve gönüllü vatandaşlardan oluşan ekipler de enkaz altında can kurtarmaya devam ediyor.

Bu çalışmaların yanı sıra depremzede vatandaşların deprem bölgesinden tahliye çalışmalarına da başlandı. Depremde psikolojik travma yaşayan vatandaşlar, istekleri doğrultusunda diğer şehirlerde misafir edilecek. Ünye ilçesinde de bu konuda çalışma yürütülürken Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye halkına seslenerek evi ve yeri olanlara çağrıda bulundu. Başkan Tavlı, “Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi hepimizi derinden üzmüş durumda. Halen bugün kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Diğer taraftan yardım faaliyetleri sürmektedir. Bunun yanı sıra deprem bölgesinde o psikolojik sıkıntıları yaşayan, oradaki travma ve şoku yaşayan kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın o bölgeden transferi noktasında bölgemize gelenler var. Onları misafir etmek, sıcak yuvaya kavuşturmak amacıyla imkanı olan hemşehrilerimizin evi olanların evlerini açmalarını istiyoruz. Yeri olan vatandaşlarımızın Ünye Belediyesi’ne başvurarak kayıt yaptırmasını bekliyoruz. Elimizde oluşacak liste ile depremzede vatandaşlarımızı ilçemizde misafir edeceğiz. Böylelikle onların yaralarına merhem olmaya çalışmak üzere gayret gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum. İnanıyorum ki zaten bize soruluyordu. Şimdi bunu bir düzen içerisinde oluşturacağımız liste ile hayata geçirmiş olacağız. Ben şimdiden evlerini açacak olan hemşehrilerime duyarlılıkları nedeniyle şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.