son haberler

Doğu Ateş; “Ankara’da Bir Kardeşiniz Olduğunu Bilin”

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 2023 okunma

Doğu Ateş; “Ankara’da Bir Kardeşiniz Olduğunu Bilin”
Asayiş
0

Yaklaşık 4 yıldır Ordu’daki görevini sürdürürken son kararnameyle Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Vali Tuncay Sonel tarafından düzenlenen veda yemeğindeki konuşmasında; “Ankara’da bir dostunuz, bir kardeşiniz olduğunu da bilmenizi istiyorum” dedi.

Vali Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanan İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş onuruna veda yemeği düzenledi.

Güzelyalı mahallesinde yeni açılan Cihangir Kebap Büryan Restoranda düzenlenen veda yemeğinde, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mesut Bilen, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Vali Yardımcısı Bayram Gale, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Karaman, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, kurum müdürleri ve emniyet müdürlüğü yöneticileri hazır bulundu.

Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel; “Birlikte çalıştığımız kıymetli İl Emniyet Müdürümüz Doğu Ateş’i Ankara’ya uğurlayacağız. Önemli olan hoş bir seda bırakmak. Ülkemizin her yeri bizim için çok kıymetli. Bayrağımız, vatanımız, ezanımız, birlik ve beraberliğimiz çok kıymetli.19 ilçemizle kocaman bir aileyiz. Her ortamda şunu söylüyorum; Büyükşehir Belediye Başkanımız bizim hem Bakanımız, hem abimiz. Ordu’muzun çok değerli iş insanları, siyasetçileri, akademisyenleri var. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin hangi köşesi olursa olsun buradaki tüm ekibimizin aynı şevkle, aynı heyecanla çalışacağından şüphem yok. Doğu Ateş müdürümüz başta olmak üzere tüm il müdürlerimizden Allah razı olsun. Ordu’da bir huzur iklimi, birlik ve beraberlik var. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde ülkenin her köşesinde olduğu gibi Ordu’muzda da Meclis Başkanımızla, milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye başkanımızla, bürokratlarımızla, siz kıymetli müdürlerimizle birlikte halkımıza, vatanımıza en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içindeyiz. Bu memleketin her köşesine Rabbim müsaade ettiği sürece, nefesimiz yettiği sürece en iyisini yapmaya çalışacağız. Doğu Ateş müdürümüze yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Yeni görevinde başarılar diliyor, ailesiyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temenni ediyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş’in Ordu’dan güzel izlenimlerle ayrıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler; “Allah’tan kendisine başarılı bir dönem temenni ediyorum. Çok kaliteli bir dostumuzu gönderiyoruz. Ailesine, sevenlerine ve ülkemize hayırlı hizmetler etmesini dileyerek kendisine tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Etkinlikteki konuşmasında duygularını dile getiren Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin; “Sayın Emniyet Müdürümüz görev yaptığı sürece bizlere şefkatini eksik etmedi. İlimize de çok iyi hizmetler yaptığını düşünüyorum. Asayişin, düzenin sağlanmasında önderlik yapmışlardır. Bizler şehit aileleri ve gazilerimiz olarak sayın müdürümüze yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

Ordu’da 4 yıldır görev yaptığını söyleyen Doğu Ateş ise; “Bu süre içerisinde pandemi yaşadık. Afet yaşadık. Başka yerlere koşturduk. Başka yerlere yardıma gittik. Bu kadar hizmeti yaparken Sayın Valimizin bize verdiği destek ve sıkıntılarımızda önümüzü açması sebebiyle şükranlarımı arz ediyorum. Yine sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun her türlü işimizde bize yardımcı oldu, kolaylık sağladılar. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Adliye ve Jandarma teşkilatımızla bir aile gibi çalıştık. Her iki kuruma destekleri için teşekkür ediyorum. Her türlü desteği veren kurum amirlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bundan sonraki yaşantınızda da sizlere başarılar diliyorum. Ankara’da bir dostunuz, bir kardeşiniz olduğunu da bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş’e “Başarı Belgesi” ve hediye vererek, Ordu’da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.