son haberler

Dr. Ahmet Ateş; “Ebeler Toplumun Sağlık Danışmanıdır”

Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2024 okunma

Dr. Ahmet Ateş; “Ebeler Toplumun Sağlık Danışmanıdır”
Gündem
0

Ebeler Haftası etkinlikleri kapsamında bir açıklama yapan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş, “Ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır” dedi.

Ebeler Haftası nedeniyle yayınladığı yazılı açıklamada Ebelerin toplum için çok önemli bir danışmanlık hizmetini yerine getirdiğini vurgulayan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş; “tüm hastanelerde ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi, normal doğumun desteklenmesi ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da artırılması gerekir” dedi.

Dr. Ahmet Ateş’in açıklaması şöyle; “Tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelik sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. Ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, doğumda bir annenin acısını dindirmeleri onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. Sağlık sistemimizin başarıya ulaşmasında her sağlık çalışanının yeri vazgeçilmezdir. Ülkemizde özellikle son yıllarda anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rolü büyüktür. Bu başarıları devam ettirebilmemiz için doğum hizmeti sunulan tüm hastanelerde ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi, normal doğumun desteklenmesi ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da artırılması gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin Ebeler Haftasını kutluyor, ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.