son haberler

Gençlerimizden Ünye’ye 2’si Şampiyonluk 3 Kupa…

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2024 okunma

Gençlerimizden Ünye’ye 2’si Şampiyonluk 3 Kupa…
Eğitim
0

Altınordu Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Okul Sporları Genç A-B 3×3 Basketbol İl Birinciliğinin erkekler kategorisinde Ünye Fen Lisesi, kızlar kategorisinde ise Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Müsabakaların 2 şampiyonluk kupası Ünye’ye gelirken kızlar kategorisinde 3’lüğü de Ünye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Canik Okulları aldı.

Okul Sporları Genç A-B 3×3 Basketbol İl Birinciliği müsabakaları Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Altınordu Atatürk Spor Salonunda yapılan müsabakalar ile tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Gençler (A) Kız-Erkek 3×3 Basketbol İl Birinciliği müsabakaları oynanan final karşılaşmaların ardından sonuçlandı.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcuları tebrik eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 22-24 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan grup müsabakalarında sporculara ve öğretmenlere başarı dileklerini iletti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek Grup Müsabakalarının ise Rize veya Samsun’da oynanması bekleniyor.

Dereceye giren okulların isimleri şöyle:

ERKEKLER KATEGORİSİ

1- Ünye Fen Lisesi

2- Altınordu Ordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

3- Fatsa Ahmet Sırrımsı Anadolu Lisesi

4- Altınordu Ordu Teknoloji Koleji

KIZLARDA KATEGORİSİ

1- Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi

2- Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi

3- Ünye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Canik Okulları

4- Altınordu Ordu Lisesi

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.