son haberler

İP’İN DEĞİL AK PARTİ’NİN OYLARI YAZILMAMIŞ!

Yayınlanma Tarihi: 7 Nisan 2024 okunma

İP’İN DEĞİL AK PARTİ’NİN OYLARI YAZILMAMIŞ!
Gündem
0

ORDU’DA YENİDEN YAPILAN SAYIMLARDA AK PARTİ’NİN OYU ARTTI, İP’İN DEĞİL AK PARTİ’NİN OYLARI YAZILMAMIŞ!

Ordu’da İyi Parti’nin (İP) itirazları sonucu yapılan sayımlarda AK Parti’nin oylarında artış oldu.İP’in itirazları sonucu 54 sandıkta geçersiz oyların yeniden sayımında AK Parti’nin oylarının sandığa yansıtılmadığı ortaya çıktı.

İlçelerde itiraz eden İP’in avukatlarının da bulunduğu ortamlarda yapılan sayımlarda ilginç ve şaşırtıcı sonuçlar elde edildi.

Buna göre, İP’in itirazları sonucu Çatalpınar’da 20 sandıkta geçersiz oyların yapılan sayımında AK Parti’ye 9 oy daha çıkarken, İP’e 2 oy çıktı.

Fatsa’da itiraz edilen 2 sandıkta geçersiz oyların sayımında ise AK Parti’ye 3, İP’e 1, YRP’ye 1, Dem Parti’ye 1 oy çıktı.

İkizce’de 6 sandıkta geçersiz oyların sayımında AK Parti’ye 2 oy daha çıktı.

Kabataş ilçesinde İP tarafından itiraz edilen 12 sandıkta geçersiz oyların tekrar sayımında AK Parti’ye 9, İP’e 4 oy çıkarken, Mesudiye’de toplam sandık olan 10 sandıkta geçersiz oyların tekrar sayımında AK Parti’nin sandığa ve sayım sonucuna yansıtılmayan 4 oy daha çıktı.

En ilginç sayım ise Perşembe’de gerçekleşti. Perşembe’de İP’in itirazı üzerine 4 sandıkta geçersiz oylar tekrar sayıldı. Yapılan sayımda AK Parti’ye 15 oy daha çıktı. Sayımda İP’e 5, CHP’ye 4, YRP’ye 1 ve DEM’e 1 oy çıktı.

Ünye’de İP’in itiraz ettiği 3 sandıkta geçersiz oyların yapılan sayımında ise AK Parti’ye 2 oy daha çıktı.

Gelen son bilgilere göre Yüksek Seçim Kurulu, Kumru, Gülyalı, Gölköy ve Çamaş ilçelerinde geçersiz oylarda bir usulsüzlük görülmediği için oy sayımı aynı kaldı.

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.