son haberler

Ordu Kışa Hazırlanıyor…

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2023 okunma

Ordu Kışa Hazırlanıyor…
Gündem
0

Vali Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirilen Aralık ayı Ordu İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda il genelindeki “kış tedbirleri” değerlendirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan Aralık ayı İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısına, Vali Muammer Erol’un yanı sıra Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Karayolları 77. Şube Şefi Sertaç Erkoç, İl Göç İdaresi Müdürü Ferruh Dibiç, Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yalçın Dumlu, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri katıldı.

İl genelindeki kış tedbirlerinin ele alındığı ve değerlendirmeler yapılan toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince sunum yapılarak, kış döneminde alınan tedbirler, denetim ve kontrol faaliyetleri ve yapılacak çalışmalarla ilgili Vali Muammer Erol’a ve toplantıya katılanlara bilgilendirmede bulunuldu.

Kış lastiği uygulamasının 1 Aralık 2023 tarihinde başladığına dikkat çeken yetkililer, Ordu ili sınırları içerisinde ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu bulunduğunu ifade ettiler. Kış lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte yoğun bir kontrol ve denetim faaliyeti yürütüldüğünü belirten yetkililer, kış lastiği takmayan ticari araçlara 2 bin 568 lira para cezası uygulanacağını söylediler. Toplantıya katılan diğer kurum yöneticileri de, kendi kurumlarının aldığı tedbirler ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular.

Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Vali Muammer Erol; “İlimizde kış mevsiminin sorunsuz ve vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açmadan geçmesi için ilgili kurumlarımız tüm tedbirlerini almış durumdalar. Bugünkü toplantımızda da bu tedbirleri gözden geçirdik. Alınması gereken ilave tedbirleri kararlaştırdık. Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmesi gerektiği durumlarda ilçe bazında değerlendirmeler yapılıp, karar alınması gerekir. Rakımı yüksek ilçelerimizle sahil kesimindeki ilçelerimiz kar yağışından aynı oranda etkilenmeyebiliyor. O yüzden ilçe kaymakamlarımız taşımalı eğitime öncelik vermek suretiyle eğitime ara verme kararını almalıdırlar” dedi.

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.