son haberler

Ünye Belediyesi İşçilerine Yüzde 105 Zam

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2024 okunma

Ünye Belediyesi İşçilerine Yüzde 105 Zam
Ekonomi
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kadrolu işçiler ile şirket çalışanlarının maaşlarına yüzde 105 zam yaptı.

Yeni zam oranı işçiler tarafından büyük coşku ve sevinçle karşılandı. Başkan Tavlı; “Emeğin aslanları dediğimiz ve Ünye’miz için gece gündüz demeden birlikte emek sarf ettiğimiz mesai arkadaşlarımızı enflasyona bu güne kadar ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz. Yüzde 105 oranında gerçekleştirdiğimiz zam ve toplu sözleşmemiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Ünye Belediyesi’nde kadrolu işçilerin sözleşmeleri düzenlenen törenle yenilenirken, şirket çalışanlarının maaşlarına da iyileştirme yapıldı. İşçi temsilcisi olarak Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin’in katıldığı toplu sözleşme töreninde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı yeni zam oranı ile işçilerin yüzünü güldürdü.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törene gelen Başkan Tavlı işçiler tarafından “En Büyük Başkan” sloganı ve konfetilerle karşılandı. Salona işçilerin coşkulu alkışlarıyla giren Başkan Tavlı, yaptığı konuşmada Ünye Belediyesi’nin 5 yılda yaptığı hizmetlere değinerek; “Bu hizmetlerin her birinde siz değerli işçi kardeşlerimin emeği var” dedi.

Başkan Tavlı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu zamana kadar belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra gönüllerin inşası için birlikte gayret ettik. O gönüllerde olmaya çalıştık, çabaladık. 5 yıllık süreci tamamladık. Allah’a şükürler olsun görev süremiz boyunca hep birlikte belediyecilik hizmetlerini alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yürütürken, araç parkımıza yeni araçların ilave edilmesini sağladık. Tesislerimizi yeniledik ve ilave tesisler inşa ettik. Şantiye ve santrallerde hizmet ürettik.”

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.