son haberler

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN İSTİSMARCILARLA MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi: 29 Kasım 2023 okunma

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN İSTİSMARCILARLA MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR
Asayiş
0

Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın duygularını istismar ederek dilencilik yapanlarla mücadele kapsamında yaptığı çalışmada, bir şahsı üzerinde bir miktar para ile yakaladı. İlçe dışından geldiği tespit edilen dilenci hakkında kabahatler kanuna göre cezai işlem uygulandı.

Ünye’de Cadde ve sokaklarda dolaşarak vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik uygulama yapan Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Liseler Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde bir şahsı yakaladı. Yanında küçük bir çocukla dilencilik yaptığı tespit edilen şahıs, Zabıta ekipleri tarafından Ünye Belediyesi’ne getirildi.

Yapılan üst aramasında madeni ve kâğıt olmak üzere bir miktar para ele geçiren Zabıta Ekipleri paralara mülkiyetinin kamuya geçirilmesi için işlem başlattı. İlçe dışından geldiği belirlenen şahıs hakkında ise kabahatler kanununun ilgili maddesi gereği işlem yapıldı.

Vatandaşların duygularını istismar ederek para dilenen şahıslara yönelik bu tür uygulamalara devam edileceğini belirten Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri ilçedeki çeşitli noktalara “Dilenen ve Dilendirilenlere Para Verme, Geleceklerini Ellerinden Alma” yazılı tabela asmış ve vatandaşı dilencilere karşı uyarmıştı. Ayrıca “Yardıma muhtaç olanların sosyal güvenlik ve yardımları devletimiz güvencesindedir” ifadeleri tabelada yer alırken vatandaşların bu tür durumlarda Alo 153’ü aramaları isteniyor.

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.