son haberler

Ünye Hastanesinde Atatürk Temalı Resim Sergisi Açıldı

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2023 okunma

Ünye Hastanesinde Atatürk Temalı Resim Sergisi Açıldı
Eğitim
0

Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması nedeniyle Ünye Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk” temalı 100 eserden oluşan sergi Ünye Devlet Hastanesinde açıldı.

Açılışa Bahçeşehir Koleji Ünye Kampüsü Müdürü Ersin Ergen, Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş, hastane idarecileri, sağlık çalışanları, öğretmenler, öğrenciler, çok sayıda hasta ve hasta yakınları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Ünye Kampüsü Müdürü Ersin Ergen; “Açılışta konuşan Okul Müdürü Ersin Ergen, “Bugün bizler için çok önemli, gurur duyduğumuz aynı zamanda hüzün dolu olduğumuz bir gün. Biliyoruz ki bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusunu hep birlikte 29 Ekim’de yaşadık ve Cumhuriyetimize neler borçlu olduğumuzu hep birlikte daha fazlasını görerek fark ettik. 10 Kasım’da ise Atatürk ilke ve inkılaplarını bize bıraktığı ölçüde ve bilimin ışığında ortaya neler çıkarabildiğimizi hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nde görebiliyoruz. O yüzden bugün okullarımızda anma programlarımızda Atatürk’ümüze ne kadar borçlu olduğumuzu bir kez daha öğrencilerimizle birlikte hissettik” dedi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk temalı resim sergisine ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirten Başhekim Ateş; “57 yıllık ömrüne sonsuzluğu sığdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında saygı ve özlemle anıyoruz. 100 yıl önce Cumhuriyeti bize armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerinin sonsuza kadar yaşatılması amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her 10 Kasım’da olduğu gibi Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi saygıyla anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk temalı resim sergimize katkıda bulunan çok değerli öğrencilerimizi, okul yönetimini ve öğretmenlerini yürekten kutluyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından piyano resitali düzenlendi. Daha sonra kurdele kesim töreninin ardından davetliler sergiyi gezdi ve eserlerin sahibi öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk temalı resim sergisinin 17 Kasım 2023 tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.

HABER: Mehmet Emin Danış

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.