son haberler

ÜNYE MAGNEFEST GENÇLİK VE BAHAR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Yayınlanma Tarihi: 15 Mayıs 2024 okunma

ÜNYE MAGNEFEST GENÇLİK VE BAHAR FESTİVALİ BAŞLIYOR
Gündem
0

Festivalle ilgili konuşan Başkan Tavlı; “Farklı bir atmosferde ve çok güzel bir festivalde yaza merhaba diyeceğiz.”

Ünye Belediyesi tarafından Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali 18 Mayıs, Cumartesi günü yapılacak.

Manyetik kumsalları ile Dünya’nın ve Türkiye’nin nadir kentlerinden biri olan Ünye, Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali ile yaz sezonuna merhaba diyecek.

Ünye merkezde bulunan iskele yanında ki kumsal alanında konserler vatandaşlarla buluşacak.

Manyetik Kumsalda MAGNEFEST
Ünye Belediyesi tarafından kentin manyetik özellikli kumsalında gerçekleştirilecek olan Gençlik ve Bahar Festivali kumsalların bu özelliği nedeni ile MAGNEFEST adını almıştı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla organize edilen ve 18 Mayıs 2024, Cumartesi günü gerçekleştirilecek Festivalde DJ Partisi, Hava-i Fişek Gösterileri ve Konserler yer alacak.

Farklı bir atmosferde ve her yıl olduğu gibi samimi bir ortamda yapılacak olan MAGNEFEST’in bir diğer teması ise “Minderini Kap Gel” mottosu. Manyetik kumsalda gerçekleştirilecek olan festivalde vatandaşlar, minder, kilim, kamp sandalyesi gibi oturma araçlarını diledikleri gibi getirebilecekler.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile geleneksel hale getirdiğimiz festivalimizin bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirmiş olacağız. Ünye’mizin manyetik kumsallarını da içine kattığımız, aynı zamanda ‘Mayıs Yedisi’ olarak bildiğimiz geleneksel ritüelimizi de dâhil ettiğimiz bir festivali düzenlemiş oluyoruz. Bölgenin en farklı festivali olan Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivalimize herkesi davet ediyorum” dedi.

Festival programı ise şu şekilde;

18 MAYIS CUMARTESİ

19:00 DJ HKN

20:00 ŞURA AKGÜL KONSERİ

21:30 HAVA-İ FİŞEK GÖSTERİSİ

21:45 ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI KONSERİ

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.