son haberler

Ünye’de Kent Bayramlaşması Coşkulu Geçti

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2024 okunma

Ünye’de Kent Bayramlaşması Coşkulu Geçti
Gündem
0

Ünye Kaymakamlığı ile Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla coşku içinde gerçekleştirildi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başta olmak üzere siyasi parti ve oda başkanları Ünyelilerin bayramını kutladı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ünye’de geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla ve coşku içinde gerçekleşti. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin organizasyonu ile düzenlenen programa başta Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı olmak üzere protokol üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Tavlı, “Müslüman Kardeşlerimizin Zulüm Altında Olması Hepimizi Üzüyor”

Siyasi parti ilçe başkanları ve oda başkanlarının sırasıyla Ünyelilerin bayramını kutlaması ile başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “ Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz gibi aynı şekilde bayrama da kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl ülkemizde meydana gelen deprem nedeniyle bayramı buruk bir şekilde idrak etmiştik. Bu yıl da 7 aydır Filistin topraklarında devam eden Müslümanların İsrail tarafından zulüm altında olması nedeniyle Bayramı buruk bir sevinçle yaşıyoruz. Tabi ki hem dualarımız hem de elimizden gelen imkanlarla Müslüman kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Tavlı, “Bayramın Ruhuna Uygun Bir Şekilde Bir Aradayız

Bayramlaşma programına katılımın yoğun olmasına dikkat çeken Başkan Tavlı, “Ünye olarak güzel bir birliktelik sağladık. Bayramın ruhuna uygun bir şekilde bizlerle bir arada olan kıymetli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bugün bayram münasebetiyle hem yakınlarımızı hem de hastalarımız ziyaret ederek bayramı birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam ediyoruz. Bu vesile ile nice birlikte bayramlara ulaşmayı temenni ederek tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Güzel Bir Seçim Süreci Geçirdik”

Başkan Tavlı gerçekleştirilen seçim sürecine de değinerek şunları söyledi; “Ünye’mize yakışır bir şekilde sürecimizi tamamladık. Yeni süreçte inşallah hemşehrilerimizin destekleriyle beraber görevin tevdi edildiği bu andan itibaren kazanan Ünye olsun.”

Kaymakam Işık Ünyelilerin Bayramını Kutladı

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “iftar sofralarında bir araya geldiğimiz, karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmanın da en güzel örneklerini sergilediğimiz Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü, bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Fakat İsrail’in Gazze halkına yaptığı zulüm nedeniyle buruk bir bayram idrak ediyoruz. Bu vesile ile Ramazan Bayramı’nın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, huzur ve barışa vesile olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.

Konuşmaların ardından Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş dua yaptı. Kent Bayramlaşması bayramlaşma ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.