son haberler

ÜNYE’DE SON AKŞAM YEMEĞİ FİLMİNE GALA

Yayınlanma Tarihi: 7 Aralık 2023 okunma

ÜNYE’DE SON AKŞAM YEMEĞİ FİLMİNE GALA
Gündem
0

Cumhuriyetimizin “Yüzüncü Yılı” etkinlikleri kapsamında çekilen ve 29 Ekim tarihinde vizyona giren “Son Akşam Yemeği” adlı filmin ikinci galası Ünye Belediyesi tarafından Ünye’de gerçekleştirildi.

Yapımcılığını Ünyeli A. Selim Tuncer’in üstlendiği film, izleyenler tarafından tam not alırken duygu yüklü anlar da yaşandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, filmin oyuncuları ve konusuyla başarılı bir çalışmayı ortaya koyduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Arkadaşlar, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” dediği ve Cumhuriyet düşüncesinin artık ete-kemiğe büründüğü 28 Ekim 1923 akşamı Çankaya Köşkü’nün mutfağında ve yemek salonunda gelişen olayları konu edinen “Son Akşam Yemeği” filmi Ünyelilerin takdirini aldı.

Ünye Belediyesi tarafından desteklenen aynı anda tüm salonlarda gösterime giren filmi Kaymakam Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, protokol üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetli izledi.

Filmin galasına yapımcı Selim Tuncer’in yanı sıra filmde önemli rol alan çocuk oyuncu Azra Aksu da katıldı.

Filmin sonunda oyuncu Azra Aksu’ya çiçek takdim eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Şu anda filmi seyreden arkadaşlarımın gözlerinde bir buğu olduğunu görüyoruz. Gerçekten duyguyu fazlasıyla yaşadıklarını belirtmek istiyorum. Bu duyguyu yaşayanlar arasında ben de varım. Filmdeki ismi ile başta Elif kızımız olmak üzere tüm oyuncularımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten işinin hakkını vermişler ve bize duygulu anlar yaşatarak keyifle hem geçmişe gitmeyi, hem bu günümüzün kıymetini bilmeyi bize gösterdiler. Tabi yapımcılığını Ünyeli hemşehrimiz, kıymetli ağabeyimiz Selim Tuncer üstleniyor. O bizim çok özel kıymetlimiz. Bu yapıtı ve yapımcılığı ile beraber bu sahada da gerçekten takdire şayan bir eserin ortaya çıkmasına vesile olduğunu izledik” dedi.

Türkiye Yüzyılı’nın gençler tarafından yazılacağını ekleyen Başkan Tavlı, şöyle devam etti; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan emanetinin vurgusu, eserleriyle de Dünya’da gelişmiş ülkeler arasında Türkiye’nin olacağının işaret etmesi çok önemliydi. İnşallah bugün böyle bir yerde yeni yüzyılın yazılacağı tarihin içinde olmak hepimiz için önemli. Birlik beraberlik ve kardeşliğin önemini hepimiz vurguluyoruz. Var olsun vatanımız.”

Yapımcı A. Selim Tuncer ise; “Hemşerilerimin filmi izleyip beğenmesi beni ayrıca mutlu etti. Genelde izleyenlerden olumlu tepkiler alıyoruz ve filmi beğendiklerini söylüyorlar. Bir dönemin politik atmosferini yansıtan, hem de duygusal bir hikayeyi aktaran filmin başarılı olduğunu düşünüyorum. Ünye Belediye Başkanımıza memleketimde böyle bir destek vererek filmin gösterimini sağladığını için teşekkür ediyorum” dedi.

Ünye’ye ilk kez geldiğini belirten minik oyuncu Azra Aksu ise; “Filmi çekerken çok mutluydum. Filmi sürekli izleyesim geliyor. Ünye’ye ilk kez geldim ve çok beğendim. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gösteri sonrası oyuncu Aksu ve yapımcı Tuncer filmi izleyicilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER: Mehmet Emin Danış

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.