son haberler

ÜNYELİLER GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2023 okunma

ÜNYELİLER GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU
Gündem
0

Ramazan ayının ilk iftarı dün akşam okunan ezan ile yapılırken Ünye Belediyesi tarafından kurulan gönül sofrasında yüzlerce vatandaş iftarını açtı.

Ramazan ayının ilk iftarı dün akşam okunan ezan ile yapıldı. Birçok vatandaş ilk iftarda Ünye Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasında oruçlarını açtı. Bu yıl Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonuna kurulan İftar sofrası Ramazan ayı boyunca misafirlerini ağırlayacak.

Yemekler Aşevinde Hazırlanıyor

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla geçtiğimiz yıl başlayan çalışmalar bu yıl tamamlanırken Ünye’ye günlük 5 bin kişilik yemeğin hazırlandığı Aşevi kazandırıldı. Ünye’ye uzun yıllar hizmet edecek aşevinde işinde uzman aşçılar, yardımcılar ve personeller görev alıyor. Aşevinde ayrıca sıcak yemeğin yanı sıra ekmek üretimi de yapılıyor. Ramazan ayı boyunca kurulan iftar sofrasının yemek ihtiyacı aşevinden karşılanıyor. Aşevinde hazırlanan yemekler ayrıca yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç ailelerin de sofralarına ulaştırılıyor. Aşevinde hijyenik ortamda hazırlanan yemekler daha sonra ayrı ayrı paketlenerek yemek taşıma kaplarında sıcak olarak servis ediliyor.

İftar Öncesi Kur’an-ı Kerim Tilaveti

Ünye Belediyesi gönül sofrasında iftar öncesi ilçe müftülüğü tarafından görevlendirilen din görevlileri vatandaşlara Kur’an-ı Kerim Tilaveti sundu. Okunan ezan ile birlikte dua yapılırken vatandaşlar oruçlarını açtı.

İlk gün yüzlerce vatandaş gönül sofrasını tercih ederken aynı anda belediye personeli tarafından muhtaç ailelerin evlerine de yemek servisi yapıldı.

Gönül sofrası Ramazan ayı boyunca hizmet verecek.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.