son haberler

Kenan Selim Argan, Ünye’nin İlk A. Adayı…

Yayınlanma Tarihi: 16 Mart 2023 okunma

Kenan Selim Argan, Ünye’nin İlk A. Adayı…
Siyaset
0

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekili aday adayı oldu.  Argan, “Amacımız her zaman Ünye’ye ve bölgeye hizmet etmek” diye konuştu.

Milletvekili aday adaylığını açıklayan Kenan Selim Argan açıklamasında, “2023 seçimlerinin arifesindeyiz. 2 aylık bir zamanımız kaldı. Bu süre zarfında Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları ile bu zamana kadar sahada olduğumuz gibi bundan sonra ki süreçte de en iyi şekilde partimizi temsil etmenin, milletimizi duasını almanın peşinde koşacağız. Bu inanç ve şuurla da bizler geçmişten geleceğe yapmış olduğumuz çalışmalarda birlikteliğin ne kadar rahmete dönüştüğünü görmüş olduk. Bizler Ünye teşkilatı olarak kadınlarımızla, gençlerimizle, mahalle temsilcilerimize, ana kadememizle, teşkilatımızın bütünüyle gerçekten elimizden geldiğince Ünye’ye hizmet etmenin, bu milletin duasını almanın, Allah’ın rızasını almanın mücadelesini verdik.” dedi.

Ünye’nin 35-40 yıllık sorunlarının kendi döneminde bir bir çözüldüğünü belirten Argan şöyle devam etti; “Ünye’de 35-40 yıllık süre içerisinde hayata geçirilememiş olan projeleri başlattık. OSB elbette bir atölye değil. OSB 5-6 bin işsizimize iş sahipliği yapacak olan önemli bir mekan. Hep birlikte gerçekleştirdik. Diğer yandan Ünye Akkuş Niksar Yolu ile ilgili ihalesini gerçekleştirdik. Yer teslimini yaptık ve ardından şuan müteahhidimiz orasıyla ilgili çalışmalarını yürütüyor. Diğer taraftan her zaman arzu ettiğimiz Üniversite yerleşkesi ile alakalı yerleşkemizin tahsisini yaptırdık. Ünye’mizin üniversite yerleşkesi kesinleşmiş oldu ve temelini atmış olduk. Aynı zamanda Ünye Limanımız  Ünye’nin turizm geleceği açısından, Ünye’nin sanayisi ve geleceği açısından çok önem arz ediyor. Bu hususla ilgili de ana mendireğin uzatılması ile ilgili süreç tamamlandı. Bugün baktığımızda Kurvaziyer gemileri de buraya geliyor, konteyner limanı olmasıyla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Ro Ro taşımacılığının yapıldığını da hep birlikte şahitlik ettik. Kültür Merkezi’nin de temelleri atılmış, birincisi ikmal ihalesine kimse girmemiş ikinci ikmal ihalesi ile ilgili süreç başlamıştı. Biz bunların hepsini teşkilatımızın bütünlüğü ile yerel yönetimlerimizle uyumumuz ile ve Ünyeli hemşerilerimizden aldığımız güçle gerçekleştirdik

Amacımız her zaman Ünye’ye ve bölgeye hizmet etmek 

Birliğimiz ve beraberliğimiz. Anadolu erenleri, Yunus Emre’ler, Mevlana’lar, Balım Sultan’lar, Karaca Ahmet’ler ve daha niceleri. Onların mayalamış olduğu nesiller olarak bizler birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden hiçbir zaman ödün vermedik. Amacımız her zaman Ünye’ye ve bölgeye hizmet etmek oldu. Teşkilat mensubu arkadaşlarımızla çok güzel bir çalışma örneği gerçekleştirdik. Hizmet odaklı çalışmanın gayreti içerisinde olduk. Bu aziz Türk Milletini hiçbir gücün durduramadığını 15 Temmuz’da da gördük, yaşamış olduğumuz pandemide de nasıl bir birimize bağlanmışsak, yaşamış olduğumuz deprem felaketinde de insanların ne kadar bir birine bağlandığını adeta yardım için koşarcasına oralara gittiğini hep birlikte gördük.

Artık Milletvekili aday adayıyım

Bundan sonra ki süreçte yaptığımız hizmetleri bir adım daha ileriye götürmek için mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 5 yılı aşkın süredir yaptığım ilçe başkanlığı görevimden bugün itibari ile 28. Dönem Ordu Milletvekili aday adayı olmak için bırakıyorum. Artık Milletvekili aday adayımım. Daha güzel hizmetlerde Ünye’mizde, bölgemizde buluşmak dileğiyle. Bizim amacımız Ünye’ye ve Ordu’nun geneline hizmeti yaygınlaştırmak.”

Aday adaylığını açıklamasının ardından AK Parti Ünye ilçe Başkanvekili Hasan Fahri Alparslan, Kadın Kolları Başkanvekili Hatice Balcı ve Gençlik Kolları Başkanı Av. Abdulkadir Demir Milletvekili  aday adaylığı için görevinden istifa eden Argan’a bu zamana kadar ki gayret ve çabaları için çiçek takdim edip, aday adaylığında başarılar diledi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.