son haberler

Kurtulmuş; “Talepleri Titizlikle Takip Ediyoruz”

Yayınlanma Tarihi: 8 Mayıs 2015 okunma

Kurtulmuş; “Talepleri Titizlikle Takip Ediyoruz”
Siyaset
0

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi Ünye’de, muhtarlarla buluştu. Muhtarlara seslenen Kurtulmuş, herkesin taleplerini tek tek aldıklarını ve özellikle toplumsal talepleri sıkı bir şekilde takip ettiklerini dile getirdi.

Ak Parti Ordu bölgesinde seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Ünye ve çevresinde ki muhtarlarla istişare toplantısı düzenlendi. Halis Efendi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Ünye ilçe Başkanı Arif Ergün, çevre ilçe Belediye Başkanları, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Pati Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün; “Bu akşam burada mahalle muhtarlarımızla istişarelerde bulunmak üzere toplandık. İkizce, Çaybaşı, Akkuş ve Ünye’den 150’nin üzerinde mahalle muhtarlarımız burada, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz aramızda. Bu akşam ki toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise; “Ak Parti bu zamana kadar muhtarlarımızdan gelen talepleri insan odaklı olarak gerçekleştirmeye devam etti. Bundan sonra da inşallah 7 Haziran’da 5’te 5 gerçekleştirmek suretiyle durmak yok yola devam diyeceğiz. Çünkü birileri konuşacak biz yapacağız diyorum” dedi.

En Yüksek Oy Ünye’den Olmalı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yapılan seçimlerin her geçen gün daha da önem kazandığını ifade ederek; “Diğer ülkelerle yarış içerisindeyiz. Ekonomide ilk 10 gibi ulaşılması güç bir hedef ve onun karşılığında ise elimizde çok güçlü silahlar var, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gibi. Bizim burada her şeyi unutarak, büyük bir şevk ile kenetlenerek ve aile olarak seçimin ötesinde bir faaliyet olarak ele alınmasını arzu ediyorum. Milletvekili, seçimde 5’te 5 çıkarmak meselesi değildir. Buradaki seçim normal bir seçim değil, her geçen gün daha da önem kazanan bir mahiyeti vardır. Burada yapılması gereken daha fazla oy almak, bunu alan bambaşka bir konuma dönüşecek. Bu yüzden bunu normal bir seçim olarak görmeyin, her oyun farklı bir anlamı olacak. Bunu mutlaka yapmamız lazım. Türkiye’de en yüksek oy Ordu’da olmalı, Ordu’da da en yüksek oyu Ünye almalı” dedi.

Muhtarlar Bizim Danışmanlarımız

Son konuşmayı yapan Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise kendilerine gelen talepleri takip ettiklerini ifade ederek; “Muhtar arkadaşlarımızın her birinin henüz çoğuyla tek tek tanışmadım ama her birinizi kendimin danışmanı olarak görüyorum ve sizin gücünüzü arkamdaki en büyük güç olarak kabul ediyorum. Bize hangi görüşünüzü hangi fikrinizi ifade ederseniz her zaman millete ait bir talebinizi bize aksettirirseniz Allah’ın izni ile bunu gerçekleştirmek için canla başla gayret ederiz. Henüz milletvekili olmadım ilk sefer milletvekili olma sürecindeyim Allaha çok şükür bundan da eksiklik duymadım, sözümün değerinin düştüğünü kıymetinin azaldığını da görmedim. Allah millete hizmet edecek imkânlar versin ama milletvekili olmadan evvel de Orduyla ilgili olarak bana hangi talep aksettirilirse bunların hepsinin gerçekleşmesi için kimi tanıyorsam başbakan yardımcısıyım her şeye daha kolay ulaşıyorum ama geçtiğimiz dönemlerde de kime ulaşabiliyorsam Orduluların talepleriyle ilgili elimden geleni yapmaya gayret ettim, bundan sonra devam edeceğiz. Allah nasip ederse hangi görevlerde olursak hangi şartlar içerisinde olursak görevlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Geçen hafta 20-24 Nisan tarihleri arasında buradaydım, ilçelerimizi dolaştık birçok ilçemizde beraber olduk. Orada çeşitli talepler geldi, bu taleplerin bir kısmı bireysel taleplerdi. İnanırmısınız akşam gittiğim zaman ceketlerimin cepleri doldu bugün de ceketlerimin cepleri dolu. Kimisi zarf içinde kimisi kâğıda yazarak kimisi dosya şeklinde arkadaşlarıma da verdikleri bir çok kağıtlar dosyalar oldu. Ankara’da üç tane arkadaşımızı görevlendirdim, onlar Ankara’daki ofisimizde oturuyorlar. Gelecek olan bütün talepleri ne olursa olsun talep sahiplerinin mutlaka telefonları varsa telefonla arıyorlar ve bunların birçoğunun bireysel taleplerinin karşılanması için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizim esas vazifemiz toplumsal taleplerin karşılanması için canla başla gayret sarf etmektir. Özellikle toplumu ilgilendiren hangi işimiz varsa sonuna kadar bütün şartlarımızı bütün imkanlarımızı zorlayacağız” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.