son haberler

“Tencerelerde Et Değil, Dert Kaynıyor”

Yayınlanma Tarihi: 2 Mayıs 2015 okunma

“Tencerelerde Et Değil, Dert Kaynıyor”
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ordu Milletvekili Adayı İsa Yazıcı, Ordu’nun marka şehir olması için ufuk, vizyon, mücadele ve emek gerektiğini belirterek, “Ordu yatırımlardan yeterince pay alamıyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Buna paralel olarak bir yılda 40 göç verdi. Milletin tenceresinde artık et değil dert kaynıyor” dedi.

CHP Ordu Milletvekili adayı İsa Yazıcı, CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmalarını değerlendirdi. Ordu’da sorunların çözülemediğini ve bu bağlamda işsizlik ve yoksulluğunu arttığı gibi her yıl binlerce Ordu’lunun başka şehirlere göç etmek durumunda kaldığını belirten Milletvekili Adayı Yazıcı, “Bir ülke de tencerede et yerine dert kaynıyorsa orada siyaset bitmiştir. Artık bizim bunun altını dolduracak politikalar yürütmemiz gerekiyor. Ordu özeline baktığımız zaman Ordu neden bir Paris olmasın? Ordu neden Dünya’nın tanıdığı bir marka şehir olmasın? Bunun için engel nedir? Bunun için ortak akıla, projeci arkadaşlara ihtiyaç vardır. Bunun için de ufuk, vizyon, mücadele ve emek lazım. Biz bunların hepsini yaparız” dedi.

tencerelerde_et_degil_dert_kaynıyor_icAltyapı Yoksa Gelişmişlikten Bahsedemezsiniz
Yazıcı, “Alt yapı eksiklerimiz 13 yıldır söyleniyor. Yollar, duble yol yapıldı ama bu yollar benim Ordulu vatandaşlarımın ödediği 1,5 yıllık vergiyle yapıldı zaten. Peki, geri kalan 11,5 yıllık ödediğimiz verginin karşılığı ne oldu? Eğer bizi yönetenler bizim alt yapı hizmetlerimizi tam anlamıyla gerçekleştirirse Ordulu müteşebbislerimiz, yurttaşlarımız, çiftçilerimiz, esnafımız üretir ve Ordu’yu şahlandıracak projeler ortaya koyar. Alt yapı eksikliğiniz varsa iş adamı da gelmez, turizmci de gelmez, kısaca hiç kimse gelmez, bizden gider. Oksijen diyarı Ordu, yaşanılabilir bir Ordu, bütün dünyanın özlemle bir geceyi yaylalarında yaşamak arzusuyla dolup taşan Ordu, göç veriyor. Binlerce insan çok kısa süre içerisinde göç etti, 1 yılda 40 bin göç verdik. Hala da vermeye devam ediyoruz. Buna dur diyecek tek bir anlayış vardır, o da Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal demokrat anlayışıdır. O yüzden bu anlayışı iktidar etmek, başta bizim olduğu gibi herkesin ve bütün yurttaşımızın görevi. Çünkü emekliler için, işçiler için, taşeron işçilerimiz için, asgari ücretlilerimiz için, Ordulu fındık üreticilerimiz için projemiz ortada. Bu projeleri hayata geçirecek takım ortada, ekip ortada. Sadece bize bir destek lazım” dedi.

İlk Sırada İşsizlik Var
Ordu’da kendilerinden en çok talep edilen çözülmesi istenen konu işsizlik olduğunu dile getiren Yazıcı, “Bunun yanında tarımsal ürünlerin sahipsizliği var. Sera sistemi maalesef Ordu’da çökmüş. Bu sistem başlar gibi oldu, sonra yok oldu. Eskileri hatırlarsak, önceden çocuklarımızı neden üniversitede okuturduk? Çocuklarımız okusun bize baksın diye. Şimdi çocuklarımızı okutuyoruz, çocukları evlerine döndüğünde aileleri tekrar çocuklarına bakmak zorunda kalıyor. Bunu gören eğitim almış üniversite mezunu çocuğumuz iş aş sahibi olamayınca psikolojisi bozuluyor. İşsizliğin büyük boyutlarda olduğunu görüyoruz. Para emeklide yoksa üreticide yoksa üretmiyorsanız zaten esnaf çöküyor demektir. Esnaf yok oldu, artık bitme noktasında. Esnafımızın da çiftçimizin de işçimizin de memurumuzun da emeklimizin de nefes darlığını açacak tek bir anlayış vardır. O da Cumhuriyet Halk Partisinin hükümet politikalarıdır” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.