son haberler

Basketbol Yarı Final Heyecanı Ordu’da Sona Erdi

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2024 okunma

Basketbol Yarı Final Heyecanı Ordu’da Sona Erdi
Spor
0

2023-2024 Yılı Okul Sporları Basketbol Gençler Kız – Erkek Yarı Final Müsabakaları 06-09 Şubat 2024 tarihleri arasında Ordu ev sahipliğinde Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda ve Atatürk Spor Salonunda sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okulsporları Daire Başkanlığının 2024 faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen basketbol yarı final müsabakalarına Kız ve Erkek takımları olmak üzere 12 şehir ve 14 takım katılım sağladı.

Erkeklerde K.K.T.C. Yakın Doğu Koleji ve İstanbul Özel Şişli Bilim Doğa Anadolu Lisesi, Kızlarda K.K.T.C. Levent Koleji ve Ankara Nesibe Aydın Yıldızlar Anadolu Lisesi rakiplerini mağlup ederek final biletini alan takımlar oldu.

Yarı Final karşılaşmaları sonucunda dereceye giren takımlar 11-15 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul’da oynanacak Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Takımlara madalya ve katılım belgeleri Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Şube Müdürleri tarafından takdim edildi. Genç, Türkiye Şampiyonasına giden ekiplere başarı dileklerini iletti.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.