son haberler

Reis Sporlu Öznur Yarı Finalde…

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2022 okunma

Reis Sporlu Öznur Yarı Finalde…
Spor
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızları Taekwondo Ana Lig turnuvasında Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü sporcusu Öznur Yılmaz yarı finale yükseldi.

7-10 Nisan tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızları Taekwondo Ana Lig çeyrek final Türkiye Şampiyonası’na Ordu takımı ile katılan Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü sporcusu Öznur Yılmaz +59 kg’da Üçüncü olarak 12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan yarı finallere katılacak.

Düzenlenen turnuvaya katılan Ordu ili takımı ise toplamda 14 madalya kazandı. Ordu ili takımı ilk 6 takım arasında girerek 12 Mayıs tarihinde Erzurum’da yapılacak olan yarı finallere katılmaya hak kazandı.

Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2022 yılı Anadolu Yıldızları Taekwondo Ana Lig grup maçları yapılması için bundan 15 gün önce Ordu’da il seçmeleri yapılmıştı. Reis Gençlik Spor Kulübü olarak +59 kg’da Öznur Yılmaz isimli sporcumuz düzenlenen il seçmelerinde il birincisi oldu ve Ordu il takımına girmeye hak kazandı. Daha sonra 7 ile 10 Nisan tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen çeyrek final Türkiye Şampiyonasına katıldık. Sporcumuz kilosunda 3. olarak yarı finale girmeye hak kazandı.

Ordu olarak 14 madalya elde ettik

Biz şampiyonaya Ordu takımı ile beraber katıldık. Ordu takımı olarak toplamda 3 altın, 3 gümüş ve 8 tane bronz madalya kazandık. Toplam 14 madalya ile il olarak bayanlarda 2., erkeklerde ise 3. olduk. Böylece ilk 6 takım arasına girerek 12 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan yarı finallere katılmaya hak kazanılmış oldu. Şampiyonaya katılacak olan sporcularımıza başarılar diliyoruz. Bizim turnuvaya gitmemizde yardımcı olan Ordu Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Bey’e ve İlçe Spor Müdürümüze teşekkür ediyoruz”  dedi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.