son haberler

Ünye Gücü 1. Lig Hayallerini Erteledi!

Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2022 okunma

Ünye Gücü 1. Lig Hayallerini Erteledi!
Spor
0

TVF Kadınlar Voleybol 2.Lig Play Of mücadelesinde çeyrek finali geçerek yarı finallere gelen Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımı, 2-0 üstünlük sağladığı Limaspor maçını 3-2 kaybedince final grubuna yükselme şansını kaybederek 1.Lig’e yükselme hayallerini şimdilik ertelemiş oldu.

Bu sezon müthiş maçlar ve müthiş geri dönüşler çıkartarak önce gruptan play of oynama şansı elde etmişti. Çeyrek finaller için gittiği Eskişehir’de taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanarak yarı final oynama hakkı elde eden kadın voleybol takımımız TVF Spor Lisesi’ni 3-1 yenerek iyi bir başlangıç yapmış ardından dün oynadığı maçta Yeni Sincan takımına kaybetmişti. Bugün yarı finale yükselebilmek için Limaspor karşısına çıkan Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımımız Mersin Toroslar Spor Salonu’nda ilk seti 20-25 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sette rakibine şans tanımayan kadın voleybol takımımız 18-25 üstünlük sağlayarak 2-0 öne geçti. Üçüncü sette toparlanan rakibi karşısında 25-20, dördüncü sette ise 25-17 kaybeden kadın voleybol takımımız 2-2 eşitlik sonrası TİE-BREAK seti için parke zemin üzerine çıktı. Tie-Break setine iyi başlayan ve üst üste sayılar alan takımımız rakibinin son anlardaki oyununa karşılık veremeyince 15-12 kaybetmekten kurtulamadı ve maçı da 3-2 kaybetti. Bu sonuçla yarı final grubunda 3 sırada kapatan Ünye Gücü FK Kadın Voleybol Takımımız final grubuna yükselme şansını kaybederek 1.lig hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

Yapılan açıklamada, “Bizlere ve tüm Ünyeli spor severlere bu heyecanı yaşatan kadın voleybol takımımız yönetici, teknik ekip ve sporcularına çok teşekkür ediyoruz” denildi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.