son haberler

Ünye Gücü FK.’nın Rakipleri Belli Oldu…

Yayınlanma Tarihi: 23 Mayıs 2022 okunma

Ünye Gücü FK.’nın Rakipleri Belli Oldu…
Spor
0

TFF Kadınlar Süper Lig’de 4 takımın küme düşmesini belirleyecek Play Out maçları ile 2.Lig’den 1.Lig’e yükselecek son iki takımı belirleyecek Play Of karşılaşmaları oynandı ve 2022-2023 sezonunda 1.Lig’de Ünye Gücü FK.’nın rakipleri belli oldu.

2021-2022 TFF Kadınlar 2.Lig’de normal sezon 30 Nisan’da oynanan maçlarla sona ermiş ve gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar 1.Lig’e yükselen ilk 8 takım olmuştu. 4 Grubun üçüncü ve dördüncü sırasındaki takımların play of mücadelelerinin ardından 1.Lig’e yükselen iki takım oynanan maçların ardından belli oldu. Şampiyon olarak 1.Lig’e yükselen Ünye Gücü FK. B Grubunu dördüncü sırada tamamlayan Birfen Koleji Hatay Defnespor play of finalindeki rakibi Erzincan Gençler Gücü takımını 3-0 yenerek 1.Lig’e yükseldi. Play Of finalinde Kemer Futbol Kulübü takımını 2-0 yenen D Grubu üçüncüsü Pendik Çamlıkspor 1.Lig’e yükselen ikinci takım oldu.

SÜPER LİG’DEN DÜŞENLER DE BELLİ OLDU

Bu sezon ilk kez kurulan Süper Lig’de ise düşmeme mücadelesi veren takımlar play out maçlarında karşı karşıya geldiler. Bugün oynanan maçları kaybeden Kocaeli Bayan Futbol Kulübü, Kayserispor, Sivasspor ve İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Süper Lig’e veda ederek gelecek sezon 1.Lig’deki diğer rakiplerimiz arasına katıldılar.

14 TAKIMLI 1.LİG’DE HANGİ İLLERE DEPLASMANA GİDİLECEK?

2.Ligden 1.Lig’e yükselen ve Süper Lig’den 1.Lig’e düşen takımların belli olması ile birlikte 2022-2023 sezonunda Ünye Gücü Futbol Kulübü olarak deplasmana gideceğimiz iller de belli oldu. Buna göre en uzak deplasmanımız 1051 km mesafe ile Manisa’nın Soma ilçesi, en yakın deplasmanımız ise 89 km ile Samsun oldu. 14 Takımlı 1.Lig’de Ünye Gücü Futbol Kulübümüzün rakipleri Sivasspor, Kayserispor, Kocaeli Bayan Futbol Kulübü, Sakarya Kadın Futbol, Gaziantep Asya Spor, Şırnak Nuh Spor, Giresun Sanayispor, Birfen Koleji Hatay Defnespor, Denizli Horozkentspor, Soma Zafer Spor, Bağcılar Evrenspor, Pendik Çamlıkspor, İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor…

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.