son haberler

Yenilenen Halı Sahada Dostluk Maçı

Yayınlanma Tarihi: 2 Haziran 2022 okunma

Yenilenen Halı Sahada Dostluk Maçı
Spor
0

Ünye Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları yapılan Atatürk Parkı’nda bulunan Halı Sahada dostluk maçı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ünye Belediyesi işbirliğiyle Ünye’de başlatılan semt sahaları yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu’nu Ordu ziyaretinde verdiği müjdenin ardından Bakanlık ile Ünye Belediyesi işbirliğinde çalışmalar sürüyor. Çalışmalar kapsamında ihtiyaca cevap vermeyen Atatürk Parkı Halı Sahası yenilenerek hizmete açıldı.

Başkan Tavlı, “7 Halı Sahamızın tamamı 1 Ay İçinde Hizmete Girmiş Olacak”

Halı sahanın açılışında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Şu anda üzerinde bulunduğumuz sahamız işlevini, tamamen yitirmiş sahalarımızdan bir tanesiydi. Ordu ilimizi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ziyaretinde Ünye’de 6 semt sahası ve bir tanesi de Çınarsuyu’nda olmak üzere 7 tane semt sahamızın iki tanesinin yenilenmesi, beş tanesinin de sıfırdan yapılmasıyla ilgili bizlere ciddi anlamda destek oldular. Bu sürece katkılarından dolayı Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bunların aracılığıyla ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyoruz. Gençlerimizin daha iyi daha düzgün şartlarda antrenmanlarını yapmak, enerjilerini atmak için semt sahalarımızı ilçemize kazandırdık. 4 tanesi tamamlanmak üzere geriye 3 tanesi kaldı. Yaklaşık bir ay içerisinde diğer 3 tanesi de tamamlanmış olacak ve hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Buradaki semt sahamız da standartlara uygun değildi. Yenilenmesiyle birlikte amatör spor kulüplerimizin standarda uygun bir semt sahasında hem antrenmanlarını yapma, hem de enerjilerini atma fırsatı bulacaklar.  Hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise “Katkısı olan kurumlara teşekkür ediyorum. Takımlarımızla birlikte sahayı test etmiş olacağız, Ünye’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yenilenen yüzüyle yeniden hizmete giren halı saha Ünye protokolünün katılımıyla dostluk maçı yapıldı. Maç sonrası ise her iki takıma baklava ikram edildi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.