son haberler

ÜNYE BELEDİYESİ ÇEVRECİ OKULLARI ÖDÜLLENDİRİYOR

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2023 okunma

ÜNYE BELEDİYESİ ÇEVRECİ OKULLARI ÖDÜLLENDİRİYOR
Eğitim
0

Ünye Belediyesi tarafından 2022-2023 yılı elektronik atık toplama kampanyasında derece giren okullara ödülleri verildi.

2022-2023 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerde elektronik atık yönetimi farkındalığı oluşturmak için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olan TÜBİSAD ile Ünye Belediyesi işbirliğinde yürütülen kampanya kapsamında ilçe sınırları içerisinde kampanyaya katılan ve dereceye giren iki okula ödüllerini Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı takdim etti.

E-Atık, elektrikli ve elektronik aletlerin kullanım süresinin tamamlamasıyla ortaya çıkan atıklar geri dönüştürülmediği takdirde çevreye ciddi zararlar veriyor. Kampanya ile bu atıkların geri kazanılması amaçlanıyor.

Başkan Tavlı, “Kampanyaya Destek Veren Okullarımızı Tebrik Ediyorum”

Ödül takdimi sırasında bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Başkan Tavlı, “Artan nüfus, teknoloji ve sanayileşme çevre kirliliği açısından tehdit oluşturmaktadır. Bu anlamda geri dönüşüm, her geçen gün daha fazla önem taşıyor. Bizler de Ünye Belediyesi olarak elektronik, bitkisel ve evsel atık gibi birçok alanda çalışmalarımızı başarı ile yürütüyoruz. Zaman zaman da bu tip kampanyalar yaparak katılımı özendirmeyi çalışıyor ve çeşitli ödüller veriyoruz” diye konuştu.

Kampanya kapsamında dereceye giren Ünye Fevzi Çakmak İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit İsmail Ustaoğlu İlkokulu’na 1’er adet Laptop ve 75’er adet tohum topu hediye edildi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.