son haberler

“Terör Değil, Şifa Veren Eller Kazanacak”

Yayınlanma Tarihi: 28 Ekim 2015 okunma

“Terör Değil, Şifa Veren Eller Kazanacak”
Gündem
0

Sağlık çalışanları, son aylarda sağlıkçılara yönelik artan saldırıları yaptıkları açıklama ile kınadılar. Ünye Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, terörün kendilerini yıldıramayacağını ve asla amacına ulaşamayacağını dile getirdiler.

Son dönemde sağlıkçılara yönelik artan terör saldırıları, sağlık çalışanları tarafından protesto edildi. Ünye Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklamasını Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Güray Yılmaz okudu.

Dr. Güray Yılmaz, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç – yaşlı, çocuk – bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanları, ambulanslar ve hastanelere yönelik alçakça saldırına devam ettiğini belirterek, “Bu saldırılarda 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.

“Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz” diyen Dr. Güray Yılmaz, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak” diye konuştu.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.