son haberler

ÜNYE’DE HİLMİ GÜLER COŞKUSU…

Yayınlanma Tarihi: 6 Mart 2024 okunma

ÜNYE’DE HİLMİ GÜLER COŞKUSU…
Gündem
0

Ünye’de konuşan AK Parti Ordu BB Adayı Mehmet Hilmi Güler; “Biz büyük bir davanın erleri ve azat kabul etmeyen köleleriyiz. Biz makam mevki peşinde değiliz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ayrı bir gönül bağı bulunduğu ve Cumhur İttifakının önemli kalelerinden biri olan Ünye’de coşkuyla karşılandı.

Belediye Meclis Üyeleri aday tanıtım programı ve SKM açılışına katılmak üzere Ünye’ye giden Başkan Güler, ilçe girişinde coşkuyla karşılandı. “İşte Ordu işte Başkan” ve “Ordu seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılanan Başkan Güler, bu sevgi seline saygı selamı ile karşılık vererek, “Yalan diline karşı en güvenilir silahımız sizlersiniz” dedi.

SKM açılışı adeta miting alanına dönen Başkan Güler, burada yaptığı konuşmada, “Biz büyük bir davanın erleri ve azat kabul etmeyen köleleriyiz. Biz makam mevki peşinde değiliz. Biz yalan, tehdit sözleriyle toplumu kandıran insanlar değiliz.  Cevap vermeye dahi gerek görmediğim son derece saçma şeyler var. Hangi birine cevap vereceğiz. Biz sevgiyi büyütmeye geldik. Burada yaptığımız çalışmalarla hizmetlerimizi sürdüreceğiz.  Hüseyin Tavlı ile Ünye’yi bir yıldız yapacağız” dedi.

“ORDU 19 İLÇESİYLE TÜRK YÜZYILININ PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

Vatandaşların destek sloganları ile konuşması sık sık kesilen Başkan Güler, kendisine gösterilen sevgiye karşı duygulanarak, “Yalan diline karşı en güvenilir silahımız sizlersiniz” dedi.

Başkan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: “En büyük proje birbirimizi sevme projesi. Eğer biz aramızdaki engelleri kaldırırsak, gönülde birleşir ve gönül köprüleri kurarsak Ordu 19 ilçesiyle Türk yüzyılının parlayan yıldızı olacak inşallah. Bunu hepimiz başaracak güçteyiz.  Hayat ileriye doğru yaşanıyor ama geriye doğru anlaşılıyor. Bu çok önemli bir ifade çünkü burada vefa var. Burada sevgi var, güven var. Ben bu partinin kurucularından biriyim. İyi ki böyle bir partiyi Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde kurmuşuz.”

ÜNYE’DE YILLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM GETİRİLDİ

Ünye’de yaptıkları yatırım ve çalışmalardan örnekler veren Başkan Güler, geçmiş yıllarda bentonit madeni bulduklarını, bugün ise Ünye ve Fatsa’nın en büyük gelir kalemlerinden birinin bentonit madenciliği olduğuna dikkat çekti.

Başkan Güler, “Ünye’de yılların sorunlarına çözümler getirdik. Doğalgaz 15 yıl sonra gelecekti, devreye girdik ve bugün Ünye doğalgaz kullanıyor. Niksar Caddesinde yaşanan seller afetler vardı. Yaptığımız altyapı çalışmaları ile son yıllarda hiç sel afeti yaşanmadı. Ünye’nin kalbi Çamlık’ta bir cinayet işlenecekti, burası inşaata açılıyordu. Buraya 15 bin metrekare kapalı alanı olan inşaat yapılacaktı. Biz engel olduk ve bugün Çamlık Ünye’nin gözbebeği oldu. Bunu görmek lazım. Ünye’nin 40 yıllık çöpünü kaldırdık meyve bahçesi haline getirdik. 33 yıldır sadece tek geminin yanaştığı limanı kruvaziyer, Ro-Ro ve konteyner ile deniz turizmi ve deniz taşımacılığına açtık. Bir süre sonra burası muhteşem bir yer olacak” dedi.

Başkan Güler’in katıldığı programa AK Parti Ordu Milletvekilleri Mahmut Özer ve Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk’te katıldı.

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.