son haberler

Başkan Çamyar, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye İvme Kazandıracak”

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2017 okunma

Başkan Çamyar, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye İvme Kazandıracak”
Siyaset
0

16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile ilgili referandum hazırlıkları çerçevesinde Ak Parti Ünye İlçe yönetimi bir araya geldi. Toplantıda yeni sistemin Türkiye’ye kazandıracakları masaya yatırıldı ve referandum hazırlıkları görüşüldü.

Toplantıya Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve parti yönetimi katıldı.

Başkan Çamyar, “Ünye Hükümetimizden Ne İstediyse Aldı”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Biz Ünye’de zorlanacağımız bir kampanya yürütmeyeceğiz. Çünkü Ünye, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Ak Parti’ye güvenen seçmen kitlelerinin yoğunlukta olduğu bir ilçe. Hükümetimizden bizim hizmet anlamında isteyip de alamadığımız çok az şey oldu. Belki bir iki projemiz kaldı. Bu projeler de Ünye’mizi bir üst lige taşıyacak olan dev projeler.  Baktığımız zaman bugün Ünye Çevre Yolu, Ünye Devlet Hastanesi, okullarımız, Kapalı Spor salonumuz, dere ıslah çalışmalarımız, belediyemiz ve büyükşehir belediyemiz eli ile yürütülen çalışmalar, son zamanlarda Başbakan Yardımcımız Sn, Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un takibatıyla ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn, Enver Yılmaz’ın desteği ile Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışma, Üniversite yerleşke alanı ile ilgili çalışmalar ortada. Baktığımızda geriye bizim önemli dediğimiz iki projemiz kalıyor. İç Anadolu Bağlantı yolu ve Ünyeport dediğimiz liman projemiz. Tüm bu projeleri hayata geçiren bir hükümetimiz, Bir Cumhurbaşkanımız, bir Başbakanımız var. Biz bu nedenle gönül rahatlığı ile sokaklarda hizmet anlamında her türlü soruya cevap verebiliriz. Vatandaşlarımız da yapılan bu hizmetleri görüyor olacak ki, 3 Kasım 2002 tarihinden bu zamana kadar girdiğimiz her seçimde bizlere diğer tüm partilerin toplamından daha fazla oy veriyorlar” diye konuştu.

Başkan Çamyar, “Hayır Diyenlere Bakmak Lazım”

Referandumda hayır oyu kullanacakların hepsini bir kefeye koymanın doğru olmadığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ancak kim “hayır” diyor bakmak da lazım. Koro halinde ses nereden geliyor? Kandil’den geliyor, FETÖ’den geliyor, Türkiye karşıtı dış mihraklardan geliyor, CHP’den geliyor. O zaman tam tersine baktığımızda da “Evet” kararının Türkiye’nin aydınlık geleceği için olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

Çamyar, “Başkanlık Sistemi Türkiye’nin Ruhuna Uygun Bir Yönetim Anlayışı”

Türkiye başkanlık sistemine bir anda rüyasında görerek geçmediğinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Başkanlık sistemi Türkiye’nin ruhuna uygun bir yönetim anlayışı. Bu 50 yıllık bir mesele. 1950-60’larda başlayan bu sistem tartışması birçok siyasetçimizin de gündemindeydi. Rahmetli Necmettin Erbakan’ın, Alparslan Türkeş’in, Turgut Özal’ın ve Süleyman Demirel’in bu konuda beyanatları ortadadır. Son olarak da 2003 yılında Siirt seçimlerinin 12 gün sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu bir röportajda ki açıklamaları bu konuda son derece nettir” dedi.

Çamyar, “Türkiye Yeni Sistemle Ayak Bağlarından Kurtulmuş Olacak”

Yeni sistemle Türkiye’nin ayak bağlarından kurtulmuş olacağının altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Yönetimin çift başlılığından kurtulmuş olacağız. Geçmişte, Tansu Çiller ve Demirel’in, Demirel’le Özal’ın, Ecevit’le Sezer’in arasında ki kavgaları, gecelik faizlerin 7 bin 500’lere çıktığı günleri ülkemiz bir daha asla yaşamayacak. Bu, ekonomik istikrar, ekonomik büyüme, refah, vatandaşlarımızın milli gelirden daha fazla pay alması demek. Bütün şer odaklarına rağmen Türkiye Dünya’nın 17. Büyük ekonomisi haline gelmişse, başkanlık sistemi ve istikrarla birlikte ilk 10 içine girmemiz çok daha hızlı olacak” diye konuştu.

Çamyar, “Ak Parti Vatandaşı Hiçbir Zaman Kandırmadı”

Ak Partinin vatandaşları hiçbir zaman kandırmadığını, yapamayacağı sözleri hiçbir zaman vermediğini vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu çerçevede halkımıza referandumda neden “Evet” demeleri gerektiğini anlatacağız” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.