son haberler

“Genç Nüfusumuz Tüm Dünya’yı Korkutuyor”

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017 okunma

“Genç Nüfusumuz Tüm Dünya’yı Korkutuyor”
Siyaset
0

Ak Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konulu bir buluşma düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan Ak parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, genç nüfusun tüm dünyayı korkuttuğunu ifade ederek “Tüm Avrupa’nın bize saldırmasının ana nedenlerinden biri de bu genç nüfusumuzdur” dedi.

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen organizasyona, Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Gençlik Kolları başkanları ve öğrenciler katıldı.

Organizasyonda konuşan Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu; “Gençlik olmadan hiçbir şey olmuyor. Sizler olmadan gelecek olmuyor. Sizler varsınız ki bu ülke kıyamete kadar devam edecek. Bugün Avrupa’nın birçok ülkesi yaşlanmış nüfusa sahip. Tüm Avrupa’nın bize saldırmasının ana nedenlerinden biri de bu genç nüfusumuzdur. Biz imkân buldukça sizlerle daha fazla birlikte olmamız lazım. Sizlerin sorunlarına çözüm üretmemiz lazım” dedi.

Başkan Çamyar, “Gençlerimiz Bu Ülkenin Geleceği”

Organizasyonda gençlere hitap eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise konuşmasında; “Sizler bu ülkenin enerjisi, iş gücü olduğunuz kadar ruhu, aklı, vicdanı ve ufkusunuz. Ak Parti gençlere son derece inanan güvenen bir partidir. 13 Ekim 2006’da seçilme yaşını 25’e indirerek ülkemize taze kan, genç beyinler kazandırmıştır. 16 Nisan’da seçilme yaşı 18’e inecek. Çünkü bizim gençliğimiz kökü mazide, gözü atide olan bir gençliktir. Tarihimize baktığımızda 15 yaşında komutan, 17 yaşında Fatih olmuş, 20 yaşında Dünya’ya hükmeden komutanlar, mimarlar, şairler, sanata bilime yön veren delikanlılar olduğunu göreceksiniz. Siz zengin bir kültürün, kadim bir medeniyetin, köklü bir tarihin mirasçılarısınız” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanını Sizlere Seçtiriyorsak, Sizlerin de Seçilmeye Hakkı Var”

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün; “Referandum öncesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde genç kürsü programları adı altında Ünye Gençlik Kollarımızın organize ettiği bir program. Tabi ki özü referandum, tabi ki özü sizlerin temsil ettiği 18 yaş durumudur. 18 yaş konusu çok konuşuldu, sizleri bu yaşa sığdırmak isteyen çok kişi var. Sevgili gençler eğer sizlere birilerini seçtiriyorsak, başbakanımızı seçtirebiliyorsak, Cumhurbaşkanımızı seçtirebiliyorsak sizlerin de seçilme hakkı vardır ve bu hak 16 Nisan’da oylanacak referandum maddelerinin arasında yer alıyor” dedi.

“Gençlere Ne Kadar Önem Verdiğinin Bir Göstergesidir”

Ak Parti Ünye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Arif Safa Sarı; “Ak parti dönemine kadar gençlerin siyasette etkinliği yok iken, Ak parti iktidarlarıyla beraber gençlerin siyasette aktif rol alması için çaba gösterilmiştir. Yine partimiz tarafından hazırlanan 2011 yılı anayasa değişikliği ile 30 yaş olan seçilme yaşı 25’e indirilmiştir. Ancak bu yaşta yeterli görülmemiş, Pazar günü yapacak olduğumuz halk oylamasında seçilme yaşı 18’e düşürülmüştür. Seçilme yaşının 18’e düşürülmesi Ak partimizin ve Cumhurbaşkanımızın gençlere ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.