son haberler

Yeşil Sahalardan “Kadına El Kalkamaz” Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 20 Eylül 2022 okunma

Yeşil Sahalardan “Kadına El Kalkamaz” Mesajı
Spor
0

Ünye’de oynanan hazırlık maçında futbolcular ve protokol “Kadına El Kalkamaz” afişi açarak kadına yönelik şiddete hayır mesajı verdi.

Ünye İlçe Şehir Stadyumu’nda oynanan Ünye 1957 Spor – Ordu 1967 A.Ş. hazırlık maçı karşılaşmasında futbolcular ve protokol, “Kadına El Kalkamaz” afişiyle sahaya çıktı. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, Ünye 1957 Spor Başkanı Osman Karayiğit ve Ordu ASKF Başkanı Metin Kır futbolcularla birlikte kadına şiddetin azalmasına yönelik başlatılan projede yer aldı.

“Kadına Yönelik Şiddet İnsanlık Suçudur” mesajı verilirken tribünlerden de projeye destek geldi.

Hazırlık Maçı 3-1 Konuk Ekip Üstünlüğüyle Sona Erdi

Lig hazırlıklarını sürdüren Ünye 1957 Spor son olarak kendi sahasında Ordu 1967 A.Ş.’yi konuk etti. Kendi taraftarı önünde lige hazırlanan yeşil beyazlılar rakip kalede 1 gol kaydederken kendi kalesinde 3 gol gördü. Lig hazırlıklarının önümüzdeki günlerde yapılacak olan hazırlık maçlarıyla devam edeceği öğrenildi.

Öte yandan kulüp Başkanı Osman Karayiğit maç sonrası yaptığı basın açıklamasında değerlendirmelerde bulundu.

Sezonun başlamasına az bir süre kaldığını belirten Kulüp Başkanı Osman Karayiğit “Biz kulübe talip olmadık, büyüklerimiz bize yardımcı olacaklarını söyledi, hatta bana kulübü bir üst lige çıkartma ortada kalsın diyerek te nasihat ettiler. Ben ve yönetimimden iki üç kişi bu işi sırtladık ve güzel işlerde başaracağız. Ancak biz destek beklerken bize köstek olmaya başladılar. Bu kulübün başkanı ben Osman Karayiğit olarak tabii ki iş adamlarımızı arayıp kulübe destek olunması için bizzat yanlarına gidip hem forma hediye ediyorum, hem de gönlünden ne koparsa diyerek Ünye 1957 Spor külünün hesabına atın diyorum. Fakat Ünye’de büyük bir kaos havası var, ben mafyacılık yapıyormuşum, veya mafya benim adıma para topluyormuş. Bütün medyada benim kulüp başkanı olduğum yazıldı çizildi, madem birileri Ünyespor adına para topluyor ise sizde o şahsa diyeceğiniz iki kelime bana Ünye 1957 spor’un ibanını ver, bağış makbuzunu getir vereyim de. Kanun da yeri var, kim spor kulüplerine bağış yaparsa o oranda da vergiden düşüyor. Yani spor kulübüne bağışladığınız parayı da yıl sonunda vergiden düşüyorsunuz. Kimse kusura bakmasın Ünye 1957 spor’a şuana kadar 4 milyona yakın para verdim, bağış olarak da kulübün kasasına 200 bin liraya yakın bağış yapıldı. Bizde her şey resmi, gayri resmi hiçbir şey yok” diyerek takıma destek istedi.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.