son haberler

Ünye’de Gençlere Yönelik Gelişim Merkezi Açıldı

Yayınlanma Tarihi: 30 Temmuz 2021 okunma

Ünye’de Gençlere Yönelik Gelişim Merkezi Açıldı
Eğitim
0

Ensar Vakfı Ünye Şubesi’nin hazırladığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Gençlere Çağrı Gelişim Merkezi Projesi’nin açılış programı gerçekleştirildi

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Daire amirleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

“Amacımız Gençlerimizi Sosyalleştirmek”

15 Temmuz Demokrasi Meydanı İş Merkezinde bulunan Gençlere Çağrı Gelişim Merkezi’nin açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Ünye Şube Başkanı Ahmet Bilgü, “2020 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destekleme programı dahilinde bir proje yazdık. Pandemi döneminde gençlerimiz dijital mecraların bağımlısı oldular. Onları sosyal hayatın içine çekmek için proje tasarladık ve projeyi sunduk. Bakanlığımız projemizin desteklenmesini uygun gördü ve projemize başladık. 347 kişilik öğrenci grubumuzla okçuluk, binicilik, masa tenisi, doğa yürüyüşü, matrak sporu, zeka oyunları, bağlama, gitar, ebru ve il içi gezilerden oluşuyor. Bu programın duyurusunu yaptık ve Kaymakamlığımız ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzün olurları ile projemize başladık” dedi.

“Gençlerimiz Artık Aktivite İstiyor”

Ordu İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç ise “ilimizde birçok STK buna benzer projeleri bakanlığımıza sundu. Bunlardan da 10’a yakını kabul edildi. Böyle projelerin olması ilimiz adına sevindiricidir. Gençlerimiz artık aktivite istiyor. Özellikle Pandemi sürecinde evlerine kapandılar. Sosyal kültürel faaliyetlerle gençlerimiz hayata daha duyarlı hazırlanıyorlar. Bilim ve teknoloji çağındayız. Biz gençlerimizin olduğu, onların her olduğu istikamete ulaşmak zorundayız. Onlardan önce gidip güzel mekanlar açmak zorundayız. Bu doğrultuda güzel çalışmalar yapılıyor. Bu projemizin de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Bir Ülkenin Geleceği Gençlere Bağlı”

Gençlere her zaman önem verdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “ Ensar Vakfımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ortaya çıkarılan bu projenin hayata geçirilmesine start vermiş olacağız. Bir ülkenin geleceği gençlere bağlı. Bir aile çocuğu için maddi kazanımlar sağlayabilir ama çocuğunu iyi yetiştirmediği takdirde o bıraktığı kazanımlar hem aileye hem de çocuğa sıkıntı oluyor. Öncelikle gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Bu nedenle projenin önemli olduğunu düşünüyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Gençlerimiz Sosyal Faaliyetler Yürütecek”

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ise projenin gençlere kazanımlarıyla fark yaratacağını belirterek, “inşallah çalışmalara katılan gençlerimiz sosyal faaliyetlerini ve iletişim becerilerini geliştirecek. Adabı muaşeret ve sosyal sorumluluk anlamında kendisi ve çevresiyle bağ kuracak, ailesine de hayırlı evlat olma noktasında kendini geliştirecektir. Bu konuda projemize destek veren bakanlığımız ve yerel yönetimlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından projenin açılış kurdalesi kesildi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.