son haberler

Ünye’de Yarın, 21 Şehirden 83 Sporcuyu Ağırlayacak!

Yayınlanma Tarihi: 24 Nisan 2024 okunma

Ünye’de Yarın, 21 Şehirden 83 Sporcuyu Ağırlayacak!
Gündem
0

Ünye ilçemiz Okul Sporları Oryantiring Küçükler, Yıldızlar grup müsabakalarına hazırlanıyor. 21 şehirden 83 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek müsabakalar yarın başlıyor.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Oryantiring Küçükler, Yıldızlar grup müsabakaları Ordu’nun Ünye ilçesinde yarın başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek olan Okul Sporları Küçükler, Yıldızlar (Erkek-Kız) Oryantiring Grup Müsabakaları Ordu’nun Ünye ilçesinde, Kent Meydanı-Kadınlar Yokuşunda yarın gerçekleştirilecek.

Yarışma Ankara, Erzincan, Giresun Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Artvin, Ardahan, Amasya, Çorum, Bayburt, Gümüşhane, Kars ve Ordu illerinden 83 sporcunun katılımı ile gerçekleşecek. Dereceye giren sporcular 22 Mayıs 2024 tarihinde Denizli’de düzenlenecek olan Türkiye Birinciliğine katılmaya hak kazanacaklar.

Grup müsabakaları hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Sporun şehri Ordu ilimizin güzide ilçelerinden Ünye’mizde Küçükler, Yıldızlar Oryantiring Grup Müsabakalarına ev sahipliği yapacağız. Gelecek sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. İnşallah bizler de sporcularımıza en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Tüm hemşerilerimizi 25 Nisan’da yapılacak olan turnuvayı izlemeye ve sporcularımızı desteklemeye davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.