son haberler

Sporcular Belgelerini Bakan Yardımcısı Kıran’dan Aldılar

Yayınlanma Tarihi: 17 Ekim 2020 okunma

Sporcular Belgelerini Bakan Yardımcısı Kıran’dan Aldılar
Spor
0

Ünye Reis Spor Kulübü’nün başarılı sporcuları Millilik Belgelerini Dışişleri Bakan Yardımcısı Ünyeli Hemşerimiz Yavuz Selim Kıran’dan aldılar.

Ünye Reis Spor Kulübü’nün 3 sporcusu Millilik Belgesi almaya hak kazandı. Belgelerini almak için Ankara’ya giden sporcular ve antrenörlerini Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıra ağırladı.

26 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapılan İpekyolu 4. Uluslararası Wushu Balkan Şampiyonusu’na katılan ve da birinci olan Ayfer Arslan, üçüncü olan Burcu Uysal ve Ahmet Sedat Arıca Milli Sporcu olmaya hak kazandılar. Belgelerini almak için Ankara’ya antrenörleri Mehmet Celal Karagöz ve Kulüp Başkanı Cavit Arslan ile giden sporcuşar Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ı ziyarette bulundu.

 “Bakan Yardımcımız Bizi Onurlandırdı”

Ziyaretin verimli geçtiğini ifade eden Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan “Bilindiği gibi 2019 yılında kulübümüzün dört sporcusu Milli Takım Kampına davet edilmişti. Bu şampiyona da bir sporcumuz balkan şampiyonu olmuştu. Sporcularımız Millik olma hakkı kazandılar. Millik Belgelerini de Wushu Federasyondan aldılar. Biz Ünye’de değerli büyüğümüz Dış İşleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Bey’i ziyaretlerde bulunduk. Bu sporcularımızın aldığı belgeyi yine Devlet Büyüklerimiz tarafından sporcularımıza takdim ettiler. Dış İşleri Bakanlığımız, gittiğimizde bizleri çok güzel karşıladı ve yemek tertipledi. Sporcularımızın bu onurlu belgeyi almaları kulüp olarak çok gurur duyduk. Sporcularımız; Balkan Şampiyonları, Ayfer Arslan, Burcu Uysal ve Ahmet Sedat Arıca birde Kulüp Judo Antrenörü Mehmet Celal Karagöz bizlerle gitti” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.