son haberler

Elif’i Kurtaran da Sele Kapılmış!

Yayınlanma Tarihi: 14 Ağustos 2021 okunma

Elif’i Kurtaran da Sele Kapılmış!
Asayiş
0

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde Akkuş’un damadı olan Murat Özdemir ve ailesi de sele kapılmıştı. 4 kişilik aileden sadece küçük Elif, kurtarılırken onu kurtaranın da sele yakalandığı öğrenildi.

Kastamonu başta olmak üzere batı Karadeniz’in bazı illerinde meydana gelen ve Türkiye’nin yüreğini yakan sel felaketinde kayıp vatandaşlardan acı haberler gelmeye devam ediyor. Sel felaketinde kayıp olan Özdemir ailesinden Sermin Özdemir’in cansız bedenine ulaşılmıştı.

Akkuş’un Damadı…

Murat Özdemir’in eşi Sermin Özdemir’in Akkuş ilçesinden merhum Ramazan Altunoğlu’nun Kızı olduğu öğrenildi. İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak çalışan Murat Özdemir (40) ile eşi Sermin (30), kızları Sudenaz (13) ve Elif Özdemir’in (3) memleketleri Kastamonu’nun İnebolu ilçesine giderken Küre ilçesi yakınlarında İkiçay köprüsü üzerinde sele yakalandığı ortaya çıktı. Ailenin yardımına ise yine aynı yolda mahsur kalan bankaya ait para nakil aracında görevli Ertuğrul Sevik yetişti ve küçük Elif’in kurtulmasını sağladı.  Ertuğrul Sevik’in, yardım için tekrar geri döndüğünde ise Özdemir ailesinin diğer fertleriyle birlikte sele kapıldığı ortaya çıktı.

Cansız Bedenlerine Ulaşıldı

Suyun yükselmesiyle köprüde mahsur kalan ailenin yardımına aynı yolda mahsur kalan bankaya ait para nakil aracında görevli Ertuğrul Sevik yetişirken küçük Elif’i kucaklayarak kepçe operatörüne teslim edip kurtulmasını sağladığı öğrenildi. Ertuğrul Sevik, yardım için tekrar geri döndüğünde ise Özdemir ailesinin diğer fertleriyle birlikte sele kapıldığı ortaya çıktı. AFAD tarafından yapılan arama kurtarma çalışmalarında Murat, Sermin ve Sudenaz Özdemir ile Elif’i kurtaran Ertuğul Sevik’in cansız bedenine ulaşıldı.

Can Kaybı 36’ya Yükseldi

AFAD’dan yapılan açıklamada, Kastamonu’da meydana gelen selde hayatını kaybedenlerin sayısının 36’ya yükseldiği belirtildi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.