son haberler

Jandarma’dan Büyük Operasyon

Yayınlanma Tarihi: 31 Temmuz 2015 okunma

Jandarma’dan Büyük Operasyon
Asayiş
0

Ünye’de Jandarma’nın zehir tacirlerine yönelik başlattığı operasyon kapsamında, 10 Bin 973 kök Hint keneviri, 2 ruhsatsız tabanca ve 7 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ünye’de bugüne kadar en yüksek miktar olan uyuşturucu madde, yakılarak imha edildi.

Ünye İlçesine bağlı Yenikent Mahallesi’nde jandarma tarafından mısır tarlası içerisine ekilmiş 10 bin 973 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre; Ünye İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, uyuşturucu ile mücadele kapsamında Yenikent Mahallesi’nde devriye ve kontroller sırasında A.O.’ya ait mısır tarlasında yasa dışı olarak dişi Hint keneviri ekildiğini tespit etti. Çok sayıda personelle önce A.O.’ya ait eve baskın düzenleyen jandarma, evde yaptığı aramada 2 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, 7 adet ruhsatsız av tüfeği ve buna ait 20 adet fişek ile 200 gram barut ele geçirdi.

Daha sonra aynı şahsa ait tarlada çok sayıda dişi Hint keneviri ekildiğini tespit eden jandarma ekipleri, 2 ayrı tarlada olmak üzere 1 ila 1,5 metre boyunda toplam 10 bin 973 kök Hint keneviri ele geçirdi. Dişi Hint kenevirleri tarladan sökülerek imha edilirken, A.O. gözaltına alındı. Yasa dışı yollarla dişi Hint keneviri ekmek ve uyuşturucu ticareti yapmaktan gözaltına alınan A.O., jandarmada yapılan ilk sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ünye’de bugüne kadar ele geçirilen Hint kenevirinin en yüksek miktar olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.