son haberler

Doğa Koleji, TEOG İçin Atik Otelde Kampa Girdiler

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2015 okunma

Doğa Koleji,  TEOG İçin Atik Otelde Kampa Girdiler
Eğitim
0

Doğa Koleji, yaklaşan TEOG sınavı öncesi öğrencileri Atik otelde kampa aldı. Öğrenciler, okuldan sonra TEOG kampına katılarak sınavlar öncesi sıkı bir çalışma programı uygulanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 1 milyon 174 bin 427 sekizinci sınıf öğrencisinin katılacağı 1. dönem merkezi ortak sınavlar 25-26 Kasım’da yapılacak.

TEOG İçin Atik Otelde Kampa Girdiler 2Türkiye’nin en başarılı özel okullar arasında yer alan Doğa Koleji, yaklaşan TEOG sınavı öncesi uyguladığı kamp programı ile başarıyı daha da artırmayı hedefliyor. Öğlene kadar okulda eğitim alan öğrenciler, öğleden sonra ise gruplar halinde TEOG kampına katılıyor. Ünye Atik Otel’de gerçekleşen Doğa Koleji TEOG kampının öğrenciler üzerinde farklı etki bıraktığını ve böylelikle başarının daha da artacağına inandıklarını belirten Türkçe Öğretmeni Umut Kızılkaya; “25-26 Kasım’da gerçekleştirilecek olan TEOG sınavı öncesinde çocuklarımızı kampa dahil ederek, onların moral motivasyonunu üst seviyeye çıkartarak sınava en iyi şekilde hazırlamak istedik. Burada tarama testleri, deneme sınavları, konu anlatımlarıyla tüm eksiklikleri ortadan kaldırıp çocukları en iyi şekilde sınava hazırlıyoruz. Okul dışında bunu yapmamız ise çocuklarımız farklı bir yer olmasından dolayı kendilerini daha iyi motive edecekler. Çünkü gün boyunca okulda vakit geçirdiklerinden dolayı oranın bir cazibesi kalmıyor ama farklı bir yere gelerek ders çalışmanın onlar için çok daha keyifli vakit geçirmesi demek oluyor” dedi.

Okulda ki derslerin bitimiyle saat 17.00’da buraya geldiklerini ve yaklaşık saat 22.00’a kadar burada çalışmayı sürdürdüklerini belirten Umut Kızılkaya, “Fen Bilgisi, matematik, Türkçe ve Sosyal Bilgiler öğretmenlerimizin tamamı yine bu çalışmanın içerisinde. Bu çalışma hafta içi 10 gün sürecek, yani önümüzde ki hafta sonuna kadar sonlanmış olacak. Bu çalışma Ünye’de bir ilk ve olumlu tepkiler var. Velilerimizin son derece hoşuna gitmiş durumda. Mesela evde ders çalışmayan veya erken yatan bir öğrenci için burası çok daha avantajlı oldu, çünkü burada bir yarış havasında çocuklarımız ‘en fazla soruyu ben çözeyim’ düşüncesiyle hareket ediyor. Dolayısıyla bu yaptığımız kamp çocuğun aslında evde yapamadığı dersi, bir nevi dışarıda öğretmenlerin gözetiminde yapmış oluyorlar diye konuştu.

TEOG İçin Atik Otelde Kampa Girdiler 1

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.