son haberler

Minik Başkan’dan Fen İşlerine Talimat

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2015 okunma

Minik Başkan’dan Fen İşlerine Talimat
Eğitim
0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, makamını Erenyurt İlkokullu öğrencisi Şevval’e teslim etti. Şevval’in ilk icraatı, okulunun fiziki şartlarının iyileştirilmesi için Fen İşleri Müdürü’ne talimat vermek oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın vazgeçilmezi olan makamların 1 günlük çocuklara verilmesi, Ünye Belediye Başkanlığı’nda da gerçekleştirildi.

İlk olarak günün önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, dünyada Çocuk Bayramının kutlandığı tek ülkenin Türkiye olduğunu belirterek; “Bugünler Türkiye’nin her zaman olduğundan çok daha fazla birlikteliğe, kardeşliğe, sevgiye, dostluğa ihtiyacının olduğu günlerdir. 23 Nisan’da Türkiye’mize değişik ülkelerden çocuklarımız geliyor. Bir kaynaşma vesilesi bir birliktelik, kardeşlik ruhu ve gökyüzünün altında yaşamanın vermiş olduğu mutluluğu beraberce yaşıyoruz.

minik_baskandan_fenislerine_talimat (2)Bugünde burada 23 Nisan tertip komitesi tarafından Erenyurt okulumuzu temsilen Şevval kızımız aramızda. Bizlerde makamımızı koltuğumuzu teslim ediyoruz. Önümüzdeki 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimde Türkiye’de kadın adaylarımızın gösterilmeye başlandığı bir seçim dönemini yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde kızımız eğitimini tamamladıktan sonra halk tarafından bu ve benzeri makamlara gelir diyorum. Nice 23 Nisanlara hep beraber ulaşmak ümidi ile diyoruz” dedi.

Şevvalin İlk Talimatı Fen İşleri Müdürlüğü’ne
Konuşmaların ardından makama oturan Şevval, ilk olarak Fen İşleri Müdürü’nü yanına çağırarak Erenyurt İlköğretim Okulu’nda bulunan yollar ile ilgili bilgi vererek yapılması konusunda not yazdırdı. İkinci isteği ise okulda çocukların sosyal faaliyet anlamında malzeme eksikliğinin olduğunu ve çocukların bu konuda spor aktivitelerinde çok zayıf kaldığı bilgisini vererek Fen İşleri Müdürlüğü tarafından isteklere hemen yapılması konusunda talimat verdi.

Daha sonra Erenyurt Ortaokul Öğrencisi Şevval İle sohbet eden Başkan Çamyar çiçek takdim ederek makamından uğurladı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.