son haberler

Ordu’ya Bir Okul Daha Kazandırıldı

Yayınlanma Tarihi: 3 Kasım 2021 okunma

Ordu’ya Bir Okul Daha Kazandırıldı
Eğitim
0

Hayırsever İş İnsanı Mehmet Altunkılıç tarafından Korgan ilçesinde yaptırılan Korgan Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulu açılış töreni bugün gerçekleştirildi.

İlçeye bağlı Yenipınar Mahallesinde yapımı tamamlanan 12 derslikli okulun açılış törenine Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Fatsa Kaymakamı ve Korgan Kaymakam Vekili Ömer Lütfü Yaran, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımdısı Vekili Levent Yetgin, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan, Plasmer Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş sahibi Hayırsever Mehmet Altunkılıç ve eşi Zeynep Altunkılıç, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bir konuma yapan Vali Tuncay Sonel, Hayırsever İş İnsanı Mehmet Altunışık’a teşekkür etti.

Ekip ruhuyla çalışarak başarının kendiliğinden ortaya çıktığına dikkat çeken Vali Sonel, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve hayırsever iş insanlarımızla devletimizin ve milletimizin destekleriyle Ordu’da 41 okul ve 543 dersliğe ulaştık. Allah’a hamd olsun 42. okulu da bulduk. Bu iş bir ekip işi” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel konuşmasının devamında çocukların ve gençlerin ülkenin geleceği olduğuna dikkat çekerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “İnşallah bu güzel okuldan çıkan çocuklarımız ve gençlerimiz ailelerine, vatanına, milletine, bayrağına, ezanına hayırlı işler yapacak yerlere gelirler.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan da törende bir konuşma yaparak, Büyükşehir Belediyesinin eğitimin ve hayırseverlerin yanında olacağını söyledi.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ise ilçeye yapmış olduğu eğitim yatırımından dolayı Hayırsever İş İnsanı Mehmet Altunkılıç’a teşekkür etti ve “Valimiz Tuncay Sonel’in eğitim anlamında Ordu’ya çok büyük katkıları oldu. Ordu’muzun hamisi ve abisi, hizmetkarı olarak devam etmektesiniz. İlçemizde Mehmet Altunkılıç gibi değerlerinin olması bizler için gurur vericidir” diyerek, sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, hayırsever iş insanı Mehmet Altunkılıç’a teşekkür ederek, “En büyük servetimiz olan çocuklarımızı ilmin ışığında koruyarak, onlar için daha fazla ne yapabiliriz konusu bizlerin değişmeyen gündemidir. Hayırsever İş İnsanımız Mehmet Altunkılıç’a hayrından dolayı teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum.

Devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından 41 Okul, 543 Derslik, 700 Öğrenci kapasitesi ile 4 öğrenci pansiyonu, 750 öğrenci kapasiteli 2 spor salonu, 10 Z-Kütüphane ve 40 tasarım beceri atölyesi yatırımları ilimize kazandırılmış olup, plan proje ve yapım işleri devam etmektedir. Ülkemiz, son çeyrekte eğitime büyük yatırımlar yapmış, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için büyük fırsatlar sunmuştur. Bizler de bu fırsatları değerlendirerek Eğitim Kenti Ordu’muz da Sayın Valimizin önderliğinde, devletimizin ve hayırseverlerimizin de katkılarıyla okullarımızı, pansiyonlarımızı, spor salonlarımızı, kütüphanelerimizi yapmaya ve yenilemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Hayırsever Mehmet Altunkılıç ise “Allah bizlere daha güzel hayırlar yapabilmeyi nasip etsin” diyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Hayırlı dualarla başladığım bu eseri bitirme imkanı verdiği için Allah’a sonsuz şükrediyorum. Buralardan vatanını, milletini seven çocuklar yetişsin, bilim adamları yetişsin.”

Konuşmaların ardından Vali Tuncay Sonel, hayırsever Mehmet Altunkılıç’a günün anısına hediye takdim etti.

İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek tarafından dua edilmesiyle devam eden açılışta, Vali Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan ve diğer protokol üyeleri tarafından Korgan Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulunun açılış kurdelesi kesildi ve ardından Okul Müdürü Yusuf Beldağlı eşliğinde sınıflar gezildi.

Plasmer Plastik ve Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş sahibi Hayırsever Mehmet Altunkılıç tarafından yaptırılan Korgan Yenipınar Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan İlkokulu/Ortaokulu, 12 derslikte 233 öğrenci ve 17 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecek.

ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Tuncay Sonel, Korgan ilçesi programı kapsamında ilçeye bağlı Dip Mahallesi Seyisoğlu Sokakta ikamet eden Şehit Polis Memuru Ali Rıza Güneş’in kardeşi Şahin Rasim Güneş’i evlerinde ziyaret etti.

Burada şehit ailesiyle bir süre sohbet eden Vali Sonel, ailenin bir ihtiyacının olup olmadığını sorarak, devletin her daim şehit ailelerinin yanında olduğunu dile getirdi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.