son haberler

Ünye’de Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Program…

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2021 okunma

Ünye’de Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Program…
Eğitim
0

24 Kasım Öğretmenler Günü Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan etkinlikle kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

“Çocuklarımıza Sevgi Aşılamalıyız”

Yunus Emre’nin “Gönüller Yapmaya Geldim” Sözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “o halde gönüllere girmeliyiz, çocuklarımızın kalplerine sevgi, merhamet ve şevkatle dokunmalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi, vatan ve millet sevgisi ve bayrak sevgisini çocuklarımıza aşılamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar dilerken Meslekte emekli olan meslektaşlarımıza yapmış oldukları hizmetler dolayısıyla minnet ve şükranlarımızı sunar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz” dedi.

Bugün Bütün Öğretmenlerimizin Emeklerine Karşılık Veren Bir Gündür

Okul Müdürü İsa Ünel yaptığı konuşmada, “Millet Meclisinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından itibaren öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün bütün öğretmenlerimizin emeklerine karşılık veren bir gündür. Yüce kıtabımızın ilk emri “Oku” olmuştur. Yüce mevlananın “ sen olmazsan kainatı yaratmazdım “dediği yüce peygamberimizin Muhammet Mustafa (s.a.v) islam dini ilk öğreten değil midir?  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk senin adın da Mustafa benim adım da Mustafa bundan sonra senin adın Mustafa Kemal olur diyen matematik öğretmeni değil midir ? Değerli misafirler öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan, bireylere eğitim ve öğretimi sunmakla görevli olan bireydir. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu.

Emekli öğretmenler adına konuşan emekli öğretmen Sabri Çıraklı, “İlk görev yerim olan Çorum Alaca İmam Hatip Lisesi’nin kapısından içeri girmem halen tüm canlılığını koruyor. Hele ilk derse giriş… Senden hayallerine ulaşmak için bilgi, görgü, tecrübe paylaşımı bekleyen gençlerle ilk göz göze geliş. Hevesle, heyecanla bu pırıl prıl insanlarla birlikte olmak. Bunlar benim nezdimde unutulmaz. Çünkü bu meslek heyecan ve aşk işidir” dedi.

Konuşmaların ardından kutlama programı Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatro gösterisi ile devam etti.

Öğrencilerin emekli öğretmenlerle yaptıkları söyleşilerin sinevizyon gösterisinin yapıldığı program, öğretmenlere zaman zaman duygusal anlar yaşattı.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık tarafından emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi. Adaylığı sona eren öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.

Program öğretmen ve öğrencilerden oluşan gurup tarafından müzik ve şiir dinletisinin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile program sona erdi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.