son haberler

Kıran Başvurusunu Yaptı

Yayınlanma Tarihi: 28 Nisan 2018 okunma

Kıran Başvurusunu Yaptı
Gündem
0

Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı olacağını açıklayan ve bu nedenle Tübitak’daki görevinden istifa eden Ünyeli bürokrat Yavuz Selim Kıran Ak Parti Ordu İl Başkanlığına aday adaylığı dilekçesini verdi.

İl Başkan Yardımcısı Halil Öz’e dilekçesini sunan Kıran’ı Ünye’den bir çok isim yalnız bırakmadı. Başta eşi ve kızı olmak üzere işadamları ve partililer başvurunun ardından Kıran’ı tebrik etti.

Parti binası önünde bir açıklama yapan Kıran, “Bugün şahsımın aldığı kararla ailemiz için, memleketimiz için ve ülkemiz için  çok farklı bir heyecanı yaşıyoruz. Kendi hayatımızda aldığımız kararla yaklaşık 13 yıldır partimizin farklı kademelerinde yaptığımız hizmetleri bugün Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adaylığı başvurusuyla farklı bir boyuta taşımak için buradayız. Başvurumuzu çok büyük bir heyecanla yaptık” dedi.

Bu Seçim Daha da Önemli

2003 yılından itibaren Ak Parti’ye saldırıların olduğunu dile getiren Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı Kıran, “yıllardır bu partinin bir neferi olarak farklı görevlerde; başbakanlık basın ve halkla ilişkiler müşavirliği görevim sırasında Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde konuşma metinlerini yazan ekipte yer aldım. Daha sonra Meclis’te, partimizin genel merkezinde, AB bakanlığımızda, Dışişleri bakanlığımızda çeşitli görevler vesilesiyle memleketimize hizmet ettik. Şimdi çok kritik bir seçime giriyoruz. Bu seçim yaklaşık 15 yıldır partimiz kurulduğu günden bu yana çok farklı saldırılarla karşı karşıya. Bu saldırılar her seçimde zirve yapmıştır. 24 Seçimlerinde ise bu saldırılar doruğa çıkmıştır. 24 Haziran bu oyunların bozulacağı milat olacak. Bu seçim ilk defa yönetim sistemi değişikliği açısında da ayrı bir öneme sahip. Ben bu kararımın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kıran’ın özgeçmişi şöyle;

01.01.1985 Ünye doğumlu olan Yavuz Selim Kıran, Anafarta İlkokulu’nun ardından Ortaokul ve Lise öğrenimini Ünye Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanarak eğitimine Ankara’da devam etti. Bölümünü 1 yıl erken şekilde Şeref derecesiyle bitiren Kıran, bu süre zarfında farklı sertifika ve eğitim programlarına katıldı.

Yavuz Selim Kıran, Lisans eğitiminin hemen ardından Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine atanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı Döneminde konuşmalarını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı. Daha sonra Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Genel Sekreterlik Müşavirliği, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, TÜBİTAK Başkan Danışmanlığı,TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte uzun yıllar devam eden birlikteliğini Dışişleri Bakanı Başdanışmanlığı ile sürdürdü.

Yavuz Selim Kıran 2008 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Geleceğin Liderleri eğitim programına seçildi.  Temmuz 2008-Nisan 2009 arasında Bosch Vakfı sponsorluğundaTransfuse Derneği ve Avrupa Koleji tarafından düzenlenen Liderlik Geliştirme Programı’na seçilen tek Türk katılımcı oldu. Kıran, 2012 yılında Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen “Güneydoğu Avrupa’da Liderlik Programı’nın da katılımcıları arasında yer aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Kıran, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.