son haberler

ORDU’YA GELEN DEPREMZEDELER BÜYÜKŞEHİR’E EMANET

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2023 okunma

ORDU’YA GELEN DEPREMZEDELER BÜYÜKŞEHİR’E EMANET
Gündem
0

Ordu’dan deprem bölgelerine akın akın yardımlar giderken bir yandan da Ordu’ya gelen depremzedeler için hazırlanan yardımlar Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerince teslim ediliyor.

6 Şubat Pazartesi günü merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili derinden etkileyen deprem ile birlikte tek yürek olan Türkiye deprem bölgelerine yardımlarını gönderiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordulu vatandaşların da el birliği ile toplanan yardımlar tır tır yüklenerek depremzedelere ulaştırılıyor. Ekip ve ekipmanlarla deprem bölgelerinde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken evi yıkılan, hasar alan vatandaşların güvenliği için depremzedeler çeşitli şehirlere tahliye ediliyor.

Ordu’ya getirilen depremzedelerin bir kısmı akraba evlerine sığınırken birçoğu ise Ordu’da otellere yerleştiriliyor. Kentte getirilen depremzedelerin giyim, gıda gibi çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tek tek depremzedeleri yerinde ziyaret ederek yardımları teslim etti.

“GÖNDEREN, GETİREN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN”

 Getirilen yardımları büyük bir sevinçle karşılayan depremzedeler kendilerini düşünen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Depremzedeler şöyle konuştu: “Afetten dolayı buraya gelmek zorunda kaldık. Burada da olsun deprem bölgemizde de olsun herkes bizlerle ilgilendi. Devletimizden, belediyemizden herkesten Allah razı olsun. Ordu ile çok gurur duyduk. Buraya geldik, yardımlar yağdı. Allah eksikliğinizi göstermesin. Getiren, gönderen herkesten Allah razı olsun.”

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.