son haberler

Vali Sonel; “Gençlik Bir Milletin Geleceğidir”

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2023 okunma

Vali Sonel; “Gençlik Bir Milletin Geleceğidir”
Eğitim
0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ordu Valisi Tuncay Sonel; “Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir” dedi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesi bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesini özetleyerek gençlere seslenen Vali Sonel; “Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde; 1919 yılında Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş meşalesinin Samsun’dan ateşlenerek, Anadolu’nun her köşesine yayıldığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan sürecin de başladığı tarihtir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan ve ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir. Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.  Gençlik bir milletin geleceğidir. Ancak gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler” dedi.

Mesajında gençlere seslenen Vali Sonel, şöyle devam etti; “Sevgili gençler! Cumhuriyetimiz siz gençlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha da yüceltmek, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için çok çalışmalısınız. Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, özgüvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Bu aziz Vatanın atalarımızdan bizlere emanet olduğunun bilinciyle tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşıyacağınıza inanıyorum. Bu konuda sizlere güvenimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” (HABER: Mehmet Emin Danış)

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.