son haberler

Başkan Şahin, “Lebaleb Kongreler, Bomboş Camiler ve Kapalı Mekanlar”

Yayınlanma Tarihi: 13 Nisan 2021 okunma

Başkan Şahin, “Lebaleb Kongreler, Bomboş Camiler ve Kapalı Mekanlar”
Siyaset
0

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin Ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada pandemi sürecinde esnafın yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken camilerde teravih namazının kılınamamasını eleştirdi.

“Bu Karar Bizleri Çok Üzdü”

Başkan Şahin yaptığı açıklamada, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan’ı Şerif’e şükürler olsun ki eriştik. Rabbim tamamlamayı ve bayrama ulaşmayı da nasip etsin.  Bu ayın biz inananlar için ayrıca bir öneminin olduğunu artık herkesin malumu. Ailece yapılan sahurlar, iftarlar ve ardından küçük büyük herkesle birlikte gidilen camiler ve teravih namazı.  Ancak Diyanet İşleri Başkanlığının teravih namazını koronavirüs tedbirleri nedeniyle camilerde değil evlerde kılınması kararı bizleri çok üzdü.. Burada diyanet işleri Başkanlığını hedef tahtasına koyacak değiliz. Neticede bu kurumumuzun tam ismi Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığıdır.

İktidarın lebaleb olarak nitelendirdiği kongrelerde dolan salonlar, takılmayan maske ve mesafe kuralları, kongreler bittikten sonraki süreçte “Hadi sahaya iniyoruz.” diyen il başkanları problem olmaz, pandemiyi yaymazken, birer buçuk metre aralıklarla, herkesin kendi seccadesini getirdiği, maske kuralına riayet edildiği namazgahlarımız bu Ramazan’da boş kalacak” dedi.

“İnsanlar, ancak yaptıklarından ve yapmadıklarından mesuldürler”

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “Kongrelerini lebaleb salonlarda dolu dolu yaptığında mutlu olan bu mütedeyyin kesim, alınan bu karardan gerçekten mutsuz olmuş mudur, merak ediyorum.

Kongreleri doldurmak için çareler arayan, hafta sonu yasaklarını kaldıran, bu mütedeyyin insanlar; en azından hava şartlarının uygun olduğu yerlerde açık alanlarda kılınmasına müsade etmek (almak) için bir çaba sarf etmişler midir, merak ediyorum.

Ramazan ayında toplu olarak bir araya gelinmezse, toplu olarak iftar yapılmasa daha iyi bir sürece doğru yol alırız, diyen (ben ne) bilim insanları acaba kongre ve miting zamanları neden sustu, merak ediyorum.

Bu kapanmaların asıl sebebi insanların; düşen alım gücü, artan enflasyon nedeniyle Ramazan’da bu gerçeklikle daha fazla yüz yüze geleceği gerçeği midir, merak ediyorum.

Cumhurbaşkanlığınca alınan Mercedes S600 Guart marka araçlara bir insanın tüm ömrünce çalışarak kazanamayacağı miktarda (4 milyon 607 bin) para ödeyenlerin, bu süreçte kapanan lokantalar kafeler bakkallar ve küçük esnaf için bir çözümü var mıdır, merak ediyorum.

Ramazan ayı başlamadan tıka basa doldurulan salonlar gibi Ramazan ayının bitiminin ardından sahillerimiz turistlere sınırsız açılacak mıdır, merak ediyorum.

İnsanlar, ancak yaptıklarından ve yapmadıklarından mesuldürler. Bizi yoksul bırakanların aynı zamanda dinimizin gereklerinden de yoksun bırakmasından hoşnut değiliz. Biz hoşnut olduğumuz şeyleri dile getirdiğimiz gibi hoşnutsuzluğumuzu da her platformda dile getirmeye ve yetki sahibi bu insanlara; hak arayışında olan, inanan inanmayan ancak mağdur olan tüm insanımızın sesini duyurmaya devam edeceğiz”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.