son haberler

“Bu davaya hizmet etmeliyiz” dedi ve adaylığını açıkladı

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017 okunma

“Bu davaya hizmet etmeliyiz” dedi ve adaylığını açıkladı
Siyaset
0

Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nda ekim ayında yapılması planlanan kongre için partinin Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Genel Merkez tarafından belirlenecek tek adayla kongre sürecine gireceklerini söyledi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, gazetemize yaptığı açıklamada, teşkilatın kongre takvimiyle ilgili bilgi verdi.

Ergün, “Ak Parti’miz Türkiye genelinde il ve ilçe kongreleri sürecine girdi. 19 Ağustos tarihi itibariyle kongre sürecimiz başladı ve ilçelerde bu süreç 12 Kasım tarihinde, illerde ise şubat ayına kadar devam edecek. Bizim sürecimizde bu vesile ile başlamış oldu. Ülkemize, Ünye’mize ve Ordu’muza hayırlı olmasını diliyorum. Biz Ak Parti ilçe teşkilatı olarak ilçe kongremiz için 30 Eylül tarihi için müracaat etmiştik, henüz netleşmedi. Ordu’da bizden önce yapılacak olan ve tarihi açıklanan 11 ilçe kongreleri de ertelendi. Muhtemelen ekim ayında bu kongreler yapılacak olup bizde ekim ayında kongremize yapacağız. Bu yapacağımız kongremiz 5. Olağan kongremiz olacak. Geçtiğimiz dönem kongre yapamadığımız için bizim 5. Mutat, kongre yapanlar için ise bu 6. kongre olacak” dedi.

“Hep birlikte bu davaya hizmet etmeliyiz” diyen Arif Ergün, adaylığını açıklayarak, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın dediği gibi metal yorgunluğuna bağlı eksiklikler Türkiye çapında birçok yerde tespit edildi. İl ve ilçelerde değişiklikler oldu. Eğer bizde de böyle bir şey olursa, biz aynı birlik ve beraberlik içinde Ak Parti İlçe Başkanı kim olursa olsun, biz onun yanında partimiz ve davamız için devam edeceğiz. Bu kongre sürecinde biz de adayız. Türkiye genelinde sistem olarak tek aday gösterilecektir. Tek aday geldikten sonra herkes o adayın yanında bulunarak, bu davanın bir neferi olarak çalışması gerekiyor. 2019 zor bir seçim yılı olacak.  2019 seçimleri ile yeni bir sistem başlangıcımız var. Bu vesile ile çok çalışmamız lazım. Kim olursa olsun dava bilincine sahip olan herkes Ak Parti’ye hizmet etmeli. Hep birlikte bu davaya hizmet etmeliyiz.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.