son haberler

CHP’nin 40 Vekili Ordu’da…

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2021 okunma

CHP’nin 40 Vekili Ordu’da…
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 40 Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi bugün Ordu’nun 19 ilçesine çıkarma yaptı. Vekiller esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla sahaya inen Milletvekilleri ve Parti Meclisi Üyeleri Ordu’nunb 19 İlçesinde esnaf ziyareti yaptı.

Program kapsamında Ünye’ye CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül geldi.

Parti binası önünde Milletvekillerini CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral ve partililer karşıladı. Milletvekilleri Belediye Caddesi’nden başlayarak Cumhuriyet Meydanı, Hükümet Caddesi, Orta Çarşı, Akkuş Niksar Caddesi, Pazaryeri yeri başta olmak üzere tüm gün esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Vatandaşlar Vekillerden Fındığa Sahip Çıkmalarını İstedi

CHP’li milletvekillerinden fındığa ve fındık fiyatlarına sahip çıkmalarını isteyen esnaf ve vatandaşlar, ekonomik darboğazda olduklarını ifade ederek sorunlarını ve taleplerini CHP’li vekillere aktardı.

Chp’ye Sahip Çıkmalarını İstediler

CHP’li vekiller ise esnaf, vatandaş ve ülkenin tüm sorunlarının CHP iktidarı ile çözüme kavuşacağını ifade ederek, Ünyelilerden CHP’ye sahip çıkmalarını istedi.

Hancıoğlu: Sokak, Sokak Ünye’yi Geziyoruz

Ünye ziyaretinde konuşan CHP Samsun Milletvekili Ünyeli Neslihan Hancıoğlu, “40 CHP Milletvekili, PM üyesi, YDK üyelerimizle birlikte Ordu’da bulunuyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun saha çalışmaları emri ile buradayız. Bugün Ordu ve 19 ilçesindeyiz. Yarın Giresun, sonraki gün Trabzon çalışmamızla bir Karadeniz çıkarması yaptık. Daha önce Ekonomi Masası Ordu’daydı. Bugün de bizler sokak sokak Ünye’yi geziyoruz. “dedi.

Yeşil: Karabasan Gibi Çöken Sorunları Çözmek İçin Sahadayız

Sadece Ordu’ya değil, Karadeniz’e değil Türkiye’nin dört bir yanına çıkarma yaptıklarına belirten CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, “Ülkenin üzerine karabasan gibi çöken sorunları ortadan kaldırmak için sahadayız. İl il, il ilçe ilçe gezerek hem yerinde bizzat esnafımızı, insanlarımızı dinleyerek çözüm yollarını birlikte bulmaya çalışıyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Bülbül: Hukuk Devleti İnşa Edeceğiz

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Yarın Meclis’e gelecek OHAL’in devamı niteliğinde bir yasa teklifi var. Bu yasa teklifi Türkiye’de seçime OHAL çerçevesinde gidilmesini amaçlıyor. AKP iktidarı olağan üstü hal koşullarında seçim yapmak istiyor. Biz CHP olarak yargının siyasallaşmadığı, yargının tarafsız ve bağımsız olduğu bir Türkiye istiyoruz. Bu çerçevede Türkiye’nin her tarafındayız, bütün illerde sahadayız. Ama gittiğimiz yerlerde AKP’nin Milletvekilini görmüyoruz. Göremiyoruz. Çünkü onlar artık odalarda, salonlarda. Dışarı çıkamıyorlar. Bizler sahada çalışmalara devam ediyoruz. CHP Millet ittifakının lokomotifi olarak iktidar yolunda. Hepimiz bu yasakçı, baskıcı iktidardan kurtulacağız. Normalleşen bir Türkiye’de hukuk devletini inşa edeceğiz.” dedi.

 

Ziyaretler CHP’li milletvekilleri yanı sıra Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımı ile gerçekleşti.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.