son haberler

Memleket Partisi’nin Ünye Başkanı Sebanur Özdemir Oldu!

Yayınlanma Tarihi: 29 Ağustos 2021 okunma

Memleket Partisi’nin Ünye Başkanı Sebanur Özdemir Oldu!
Siyaset
0

Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığında kurulan Memleket Partisi’nin Ordu ve ilçelerinde teşkilatlanma çalışmaları sürerken Ünye İlçe Başkanı Sebanur Özdemir oldu.

Yaklaşık 3 ay önce kurulan Memleket Partisi Muharrem İnce liderliğinde Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Kısa sürede bir çok ilde teşkilatlanan Memleket Partisi Ordu ilinde de İl düzeyinde ve bazı ilçelerde teşkilatlandı.

Ünye ve Fatsa Başkanlarının İlk Toplantısı

İl Başkanlığını Mahir Akdere’nin yaptığı Memleket Partisi kısa süre önce Ünye ve Fatsa ilçe başkanlarını da belirledi. Ünye İlçe Başkanı Sebanur Özdemir olurken, Özdemir Ünye’de ikinci kadın ilçe başkanı oldu. Partinin Fatsa İlçe Başkanlığını ise Aydın Ballı yürütecek.

Büyük Kurultay 18 Eylül’de 

İlçe başkanlarıyla Ünye’nin Eskikızılcakese Mahallesi’nde düzenlenen kahvaltılı tanıtım toplantısında bir araya gelen İl Başkanı Mahir Akdere, “Fatsa İlçe Başkanımıza bizi burada buluşturduğu içi teşekkür ediyorum. Ünye İlçe Başkanım ablam ve daha önce yıllardır siyaset yaptığım bir insan, benim için çok değerli. Biz yaklaşık 80 günlük bir partiyiz. 80 günde 53 İl’de örgütlenmesini tamamlamış, bugünlerde İl kongrelerini yapan 18 Eylül’de de Büyük Kurultayını yapacak olan ve seçime hazır hale gelecek olan bir partiyiz.

Hiç kimsenin adamı değiliz

“Memleket Partisi bu ülkenin ihtiyaç duyduğu bu ülkenin gerçekten özlemle beklediği bir parti olarak ortaya çıktı. Bu çalışma, hiç kimseden yardım almadan tamamen kendi öz gücümüzle, hepimizin cebindeki üç beş kuruşuyla, kendi imkanlarımızla kuruluşlunu yaptığımız, kimseye vefa borcu olmadan yürüttüğümüz bir çalışmadır. Hiç kimsenin adamı değiliz.”

İl Kongresi 30 Ağustos’ta…

“Ordu’da İl Başkanlığı görevine geldikten sonra 7 ilçemizde kuruluşumuzu tamamladık. Diğer ilçelerinde kuruluş çalışmaları devam ediyor şuanda hazır olan ilçelerimizde var. 19 İlçemizi de tamamlayacağız. İlçe kongrelerimizi de tamamladık. 30 Ağustos’ da inşallah Grand Tesk Hotel‘de saat 13:00’de Ordulu hemşerilerimizle kucaklaşarak İl kongremizi yapacak, 30 Ağustos Zafer Bayram’ını da Ordu’dan bu şekilde kutlayarak Türkiye’ye mesaj vereceğiz.”

Ordu siyasette önemli bir yer

Bugün AKP’nin Ordu’da çok güçlü isimleri var. CHP’nin Ordu’da çok güçlü adamları var. Genel Başkan yardımcısı Ordulu İstanbul İl Başkanı Ordulu. Bu yüzden Ordu’da siyaset yapmak çok kolay değil, bunu biliyoruz. Bizim siyasetteki önceliğimiz memleketimizdeki kötü gidişatı anlatmak, bu kötü gidişata dur demek. Gerek Ünye’de gerek Fatsa’da gerek Altınordu’da, ilimizin genelinde yapılan işleri doğru bulmuyoruz. Hak ettiğimiz gerçek hizmetin yapılmadığını görüyoruz. Buna itiraz ettiğimiz için de Memleket Partisi diyoruz.

Kavga değil hizmet etmek istiyoruz

Ordu’da Allah’ın izniyle milletvekillerimizi çıkartarak iktidar yolunda Genel Başkanım Sayın Muharrem İnce’yle birlikte bu ülkeye hizmet edeceğiz. Ordulu hemşerilerime şunu söylemek istiyorum. Bizim Ordu’da hiçbir siyasi kimlikle ve kurumla kavgamız yok. Kavga etmeye gelmedik. Herkesi kucaklamak istiyoruz. Tek şartımız Atatürk’le problemi olmayacak ve terör örgütleriyle, terör örgütü olarak nitelenmiş olan hiçbir kurum veya kuruluşla ilişkisinin olmaması. Bizim her kesimde insana kapımız açık. Çünkü biz kavga etmek değil hizmet etmek istiyoruz.

Artık çözüm var, Memleket Partisi var.

Bakın bugün fındık zamanı, kimisi harmanda, kimisi bahçede. Ancak fındık üreticisinin şuan ki sahipsizliği içler acısı bir durum. Sayın Milletvekilimiz Mehmet Ali Çelebi ve Genel Başkanımızın Danışmanı bir çalışma yaptı. Fındıkla ilgili ve meclise önerge verildi. Ama basın bizi maalesef çok dikkate almadı. 26.5 TL gibi bir fiyat açıklandı Ordu da, ama fındık şuan 24 liraya satılıyor. Ben kendi maliyetimi yaptım bakıyorum tamamen zarardayım.  TMO dedi fındık alacak denildi. Peki fındığı kim alıyor şuan? TMO’nun ne zaman fındık alacağı belli değil. TMO denen kurum ortada yok. Üretici tekelleşmiş güçlere teslim edildi. O zaman bir yerde yanlışlık olduğunu söyleyince bize hiç kimse kızmayacak. Lütfen Ordulu hemşerilerimiz bir kez daha düşünsünler Ülkenin geleceği risk altında, hepimizin geleceği risk altında. Artık çözüm var, artık seçenek var artık Memleket Partisi var.” şeklinde konuştu.

Sebanur Özdemir: Önceliğimiz baskın seçime hazır olmak

Buluşmayı gerçekleştiren Fatsa İlçe Başkanına teşekkür eden Memleket Partisi Ünye İlçe Başkanı Sebanur Özdemir; “İl Başkanımızın da önderliği ve organizasyonunda yeni kurulan Memleket Partisi Ordu İl Örgütü ve İlçe teşkilatlarının başkanlar ve yöneticiler düzeyinde buluşması ve basın mensuplarıyla bir araya gelmesi bugün burada gerçekleşti. Önceliğimiz teşkilatlanma çalışmalarımızı bitirmek, ilçe ve il kongrelerimizi gerçekleştirip baskın bir seçime karşı hazır olmak. Bu çalışmalarımız sırasında bundan böyle daha birçok organizasyonda birlikte olacağız” diye konuştu.

Fatsa İlçe Başkanı Ballı; Kısa Sürede Binamızı Açacağız

Memleket Partisi Fatsa İlçe Başkanı Aydın Ballı, “Sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Yeniyiz biliyorsunuz, ancak çok güzel günler bizleri bekliyor inşallah. Teşkilatlanmalarımızı sağladık, Fatsa teşkilatlanmamız bitti. En yakın sürede binamızı da halledeceğiz, çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.