son haberler

Aldığı Üçüncülükle, Türkiye Finaline Gidiyor

Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 2015 okunma

Aldığı Üçüncülükle, Türkiye Finaline Gidiyor
Spor
0

Reis Arslanlar Spor Kulübü oyuncusu olan Büşranur Arslan, Türkiye Ortaokullar Arası Yıldızlar Tekvando Şampiyonası Yarı Finalinde 3.’lük elde ederek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Ortaokullar arası tekvando il şampiyonasında 55 kiloda il birincisi olan Büşranur Arslan, Kayseri’de düzenlenen Türkiye Ortaokullar Arası Yıldızlar Tekvando Şampiyonası Yarı Finalinde 3. Olarak tamamladı. Büşranur Arslan elde ettiği derece ile Ünye ve Ordu’yu, Toplam 16 sporcunun katılacağı Tekvando Türkiye Finallerinde temsil edecek.

Aldıkları başarıyı kamuoyu ile paylaşan Reis Arslanlar Spor Kulübü Antrenörü Cavit Arslan: “Sporcumuz 1 ay önce Ordu’da yapılan ortaokullar arası tekvando il şampiyonasında 55 kiloda il birincisi oldu. Bu sporcumuz Kayseri’de 10-13 Nisan tarihlerinde yapılan yarı final Türkiye ortaokullar arası yıldızlar tekvando şampiyonasına katıldı. Bu şampiyonada Ünye’den iki sporcu vardı. Bir sporcumuz soğuk algınlığı rahatsızlığından dolayı maçında başarılı olamadı. Yarışmada 55 kiloda derece yapan Büşranur Arslan adlı sporcumuz Türkiye yarı finalinde dereceye girdi. Derece maçında yarı finalde Samsunlu ve Osmaniyeli rakibini yendi. Üçüncü turda da Malatyalı rakibine altın vuruşta yenildi ve 3. oldu” dedi.

Maçlarda kendilerine maddi ve manevi destek verenlere teşekkürlerini de ileten Arslan; “Yarı final müsabakası olduğu için ilk 4’e giren Türkiye finaline gidiyordu. Sporcumuz 55 kiloda Ordu ilini 1 ay sonra Konya’da yapılacak olan Türkiye Ortaokullar Arası Türkiye finalinde temsil edecek. Ordu ilinden 5 bayan, 5 de erkek siklet götürmüştük. Ordu ilinden toplam madalya sayımızda 6 tane oldu. Bunlardan 3’ü finalde yenildi. 3 sporcumuz da yarı finalde yenildi. Ordu tekvando camiası olarak özellikle il temsilcimiz İbrahim Usta’ya çok teşekkür ediyorum. Sporcularımızın başında olmasından ve müsabakalara gidip gelmede ve konaklamada kolaylık sağlamasından dolayı kulüp başkanı olarak çok memnun oldum. Maddi manevi bizlere destek veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a, ilçe spor müdürümüze, sporcumuzun okul müdürü Kemal Tamtürk Beye de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.