son haberler

BAŞKAN TAVLI, ÜNYE KADIN FUTBOL TAKIMINA YENİ SEZONDA BAŞARILAR DİLEDİ

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2023 okunma

BAŞKAN TAVLI, ÜNYE KADIN FUTBOL TAKIMINA YENİ SEZONDA BAŞARILAR DİLEDİ
Spor
0

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı TFF Kadınlar 1.Lig’de mücadele edecek olan Ünye Kadın Futbol takımı ile bir araya gelerek yeni sezonda takıma başarılar diledi. Başkan Tavlı, “Hem saha sporlarında hem de salon sporlarında her türlü faaliyetin içerisinde bulunan gençlerimizin ve çocuklarımızın yanında olmaya özen ve gayret gösteriyoruz” dedi.

Kurulduğu günden buyana yeşil sahalarda Ünye’yi en iyi bir şekilde temsil ederek başarıdan başarıya koşan Ünye Kadın Futbol Takımı yeni sezon öncesi hedefini açıkladı. TFF Kadınlar 1.Lig’de mücadele edecek olan Ünye Kadın Futbol Takımı’nın hedefi süper lig.

2023-2024 sezonu öncesinde Ünye Kadın Futbol Kulübünün yeni yönetimi, teknik ekip ve sporcuları ilçe protokolü ile bir araya geldi. Kaymakam Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe Demir ve Ordu ASKF Başkanı Metin Kır’ın katıldığı kahvaltı programında Kulüp Başkanı Deniz Benli yeni sezon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BAŞKAN BENLİ, “KADIN FUTBOL TARİHİNİN GOL YEMEME REKORUNU KIRDIK”

Ünye Belediyesi Atatürk Sosyal Parkı Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Deniz Benli, “Yaklaşık 30 yıllık bir mazisi olan kadın futbol tarihinin gol yememe rekorunu elinde bulunduran ve yine son 3 sene içerisinde 2 şampiyonluğu bulunan Ünye Kadın Futbol Kulübümüzün bu sene 2023-2024 sezonunda sezon öncesi moral kahvaltısı düzenlemek istedik. Tabi bu süreçte yapmış olduğumuz başarılar özellikle ulusal basında ciddi yer bulundu. Burada Ünye’nin tanıtımı için elimizden geleni fazlasıyla yaptık yaptığımız başarılar sayesinde ulusal basında defalarca Ünye’mizin reklamı ve tanıtımı yapıldı. Tabi, burada ki amacımız bu tanıtımlara daha fazla katkı sağlamak” dedi.

BAŞKAN BENLİ, “HEDEFİMİZ SÜPER LİG”

Ünye Kadın Futbol Kulübü’nün seçkin ve potansiyeli en yüksek ilçelerden biri olan Ünye’nin sportif alanda Türkiye’de ulusalda markası olmayı amaçladıklarını belirten Başkan Benli “Tabi bu süreçte bizim bu amacımız ve parolamızı destekleyen Belediye Başkanımıza özellikle sadece bu süreçte kadın futboluna değil aynı zamanda birçok sportif alanda, amatör spor kulüplerinin yapmış olduğu katkılardan dolayı semt sahlarında ve kulüp binalarında tesislerden ve bu tesislere ulaşım için sağlamış olduğu servis imkanlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu yolda bizi tabi ki cesaretlendirmiş olup, Ünye’mize katkı sağlayacak elimizden geldiğince daha fazlasın yapmak üzere süreci sahiplendik. Bu noktada Ünye’mizi önümüzdeki sezon Süper Lige çıkartarak Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi büyük kulüplerin de yer aldığı Süper Lig’de şehrimizin tanıtımına daha fazla katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu süreçte tabi ulusal kanallar Fenerbahçe,  Galatasaray, Beşiktaş ve diğer Süper Lig kulüplerin de maçları canlı yayınladığı için ulusalda Ünye’mizin reklamını da üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bu nokta da hedefimiz ve amacımız, ulusaldaki sportif alanda Ünye markası olmak ve tanıtımda yüksek katkıyı sağlamak” diye konuştu.

YÖNETİM LİSTESİ

Başkan Deniz Benli yönetim kurulunun şu isimlerden oluştuğunu açıkladı;  Ajlan Hülagü, Burak Felek, Cem Helvacı, Deniz Benli, Dursun Sarı, Esra Gerçeker, Hüseyin Karaman, İbrahim Ecioğlu, İsa Efiloğlu, İsmail Arslan, Merter Hasan Yağcı, Murat Cem Bozkurt, Mustafa Kırcı, Neşe Akgül Tiyaloğlu, Orhan Külünk, Uğur Odabaşı, Yeliz Ürer Araz, Yeliz Şenkaya.

BAŞKAN TAVLI, “YENİ SEZONDA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise konuşmasında, “Deniz kardeşim gayet güzel Ünye’deki sporun geçmişi ve geleceğiyle ilgili hem yapılanları hem de yapılmak üzere niyetlerini çok güzel bir şekilde özetledi. Bu niyetlerin içerisinde ve yapılanlar içerisinde bizler de olmaya çalışıyoruz. Sizlerin geleceğe hazırlanmasın da hem saha sporların da hem de salon sporların da her türlü faaliyetin içerisin de bulunan gençlerimizin ve çocuklarımızın yanında yerel yönetim olmaya özen ve gayret gösteriyoruz. 2023-2024 sezonunun şimdiden hayırlı olmasını genç kızlarımıza saha da başarılar dilerken,  kıymetli hocalarımıza bunları takım hazırlayan hocalarımıza ve değerli yönetime şimdiden başarılar diliyorum. Güzel bir sezonla birlikte süper ligi görmek üzere sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

KAYMAKAM IŞIK, “KULÜBÜMÜZE DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

Kaymakam Ayhan Işık ise “Kadın futbol tarihinin gol yememe rekorunu elinde tutan takımımızı tebrik ediyorum. Ünye’mizi de temsil ediyorlar. Bundan sonraki başarılarının devamını diliyorum. Kulübümüze destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yönetime hayırlı olsun, temennilerimi iletiyorum” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.