son haberler

Reis Arslanlar’da 2022 Yılı 2. Dönem Kuşak Sınavı

Yayınlanma Tarihi: 24 Mayıs 2022 okunma

Reis Arslanlar’da 2022 Yılı 2. Dönem Kuşak Sınavı
Spor
0

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü’nde ikinci dönem kuşak terfi sınavı yapıldı. Sınavda, 108 sporcu bir üst kuşağa geçmek için ter döktü.

Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü’nde 2022 yılı ikinci dönem kuşak terfi sınavında 108 sporcu bir üst kuşağa geçmek için ter döktü.

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, kuşak sınavlarının yılda 3 defa yapıldığına dikkat çekerek “Tekvando federasyonumuzun 2022 yılı ikinci dönem Mayıs ayı renkli kuşak terfi sınavı burada gerçekleşiyor. Buradaki sınavımıza Reis Gençlik Spor Kulübümüzün Ünye ve İkizce şubemizdeki sporcularımız katılmaktadır” dedi.

“Müsabakalara Katılmak İçin Kuşak Terfisi Şart”

2022 yılı 2. dönem Kuşak terfi sınavına giren sporcuları tebrik eden Arslan, ” Şu anki sınava 14 tane beyaz kuşaklı sporcumuz, sarı kuşağa geçeceklerdir. 26 sarı kuşaklı sporcumuz yeşil kuşağa geçeceklerdir. 19 yeşil kuşaklı sporcumuz mavi kuşağa geçeceklerdir. 21 mavi kuşaklı sporcumuz kırmızı kuşağa, 15 kırmızı kuşaklı sporcumuz kırmızı siyaha, 13 kırmızı siyahlı sporcularımız ise bu yıl yapılacak olan Aralık ayındaki siyah kuşak imtihanına girmeye hak kazanacaklardır. Biz sporcularımızın şu an hepsini tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Kuşaklar tekvandoda olmazsa olmazlardandır. Minik kuşaklarda en az mavi ve kırmızı olması gerekiyor. Yıldız ve gençlerde büyüklerde siyah kuşak olması gerekiyor. Yani tekvandonun olmazsa olmazlarından kuşağın önemi bu sporda büyüktür. Ve o yüzden burada sınava girip kırmızı kuşağa geçecek sporcularımız bir ay sonra ilimizde yapılacak olan minikler şampiyonasına katılacaklardır. Bu sporda antrenör olmak için siyah kuşak ikinci dan olması gerekiyor. Hakem olması içinde siyah kuşak birinci dan olması gerekiyor. Biz sporcularımızı bu gayretinden dolayı tebrik ediyoruz” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.