son haberler

Reis Sporlu Taekwondocularda Kuşak Sınavı Heyecanı

Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2021 okunma

Reis Sporlu Taekwondocularda Kuşak Sınavı Heyecanı
Spor
0

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü’nde kuşak terfi sınavı yapıldı. 65 sporcunun katıldığı sınavda sporcular bir üst kuşağa geçmek için ter döktü.

Sınav Komisyonunda Taekwondo antrenör ve hakemlerinden siyah kuşak 6. Dan Cavit Aslan, Siyah kuşak 3. Dan Ordu Bölge antrenör ve hakemi İlker Helvacıoğlu, Siyah kuşak 1. Dan Ordu bölge hakemi Ömer Öztürk ve Siyah Kuşak 3. Dan Cevat Arslan yer aldı.

Sınav sonucunda Beyaz kuşakta bulunan 12 sporcu, Sarı Kuşakta bulunan 11 Sporcu, Yeşil Kuşakta bulunan 6 sporcu, Mavi kuşakta bulunan 12 sporcu, kırmızı kuşakta bulunan 11 sporcu ve kırmızı siyahta bulunan 13 sporcu bir üst kuşağa terfi etti.

Sınavı değerlendiren Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “Taekwondo Federasyonumuzun 2021 yılı 3. Dönem renkli kuşak terfi sınavını yaptık. Kulübümüzde pandemiden sonra yapılan ilk sınav oluyor. Yaklaşık 4 ay aradan sonra şartları taşıyan sporcularımız sınava katıldılar. Bu sınava toplam 65 sporcumuz katıldı. Bazı sporcularımız Siyah kuşak sınavına katılacak. Pandemi nedeniyle sporcu sayılarımızda düşüş olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca Çaybaşı ve İkizce’de bulunan kulübümüzün şubelerinde kayıtlı sporcularımız için de ayrı bir zamanda sınav yapacağız. Pandemi nedeniyle kalabalık olmamasına dikkat ettik. Sporcularımıza yeni kuşaklarının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.