son haberler

Şimdi Sıra Hatay’da

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2022 okunma

Şimdi Sıra Hatay’da
Spor
0

TFF Kadınlar 2.Lig B Grubu’na fırtına gibi başlayan ve üst üste iki maçta farklı galibiyetler elde ederek tüm dikkatleri üzerine çeken Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımız Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak maçta Hatay Defnespor’u konuk edecek.


Lige deplasmanda Kayseri Kılıçaslan Yıldızspor karşısında elde ettiği 8-0’lık galibiyetle başladıktan sonra geçtiğimiz hafta Ünye Şehir Stadı’nda Osmaniye Kadınspor takımını 12-0 gibi farklı skorla mağlup ederek ikide iki yapan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımız üçüncü maçında Hatay temsilcisi Birfen Koleji Hatay Defnespor’u misafir edecek. Bu maçı da kazanarak üçte üç yapma hedefinde olan kadın futbol takımımız son çalışmasını yarın maçın oynanacağı Ünye Şehir Stadı’nda yapacak. Teknik Sorumlumuz Muhammet Kışla nezaretinde kısa süreli ter antrenmanı yapacak olan takımımız sonrasında kulüp evinde kampa girerek maç saatini bekleyecek.
2.Lig B Grubu 3.Hafta mücadelesinde Ünye Şehir Stadı’nda saat 12.00’de oynanacak maçı Ordu Bölgesi hakemlerinden Anıl Kurnaz yönetirken yardımcılıklarını ise Damla Ata ve Elif Çimiç yapacak.
Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı teknik sorumlumuz Muhammet Kışla, “İlk iki hafta farklı kazandık ve farklı kazanmanın ötesinde öncelikle çok iyi ve futbolun gereklerini en iyi şekilde yerine getiren bir takım olduğumuzu da göstermiş olduk. Farklı kazanmış olmak grubun kalitesi ile ilgili akıllara bir takım ölçütler getirebilir, ancak kadın futbolunda bu liglerde oyun ve oyuncu seviyesinin belirli bir standardı var. Ama biz takım olarak 2.Lig’de bu standardın üzerinde bir takımız. Birebir de baktığımızda oyuncu kalitemiz ziyadesiyle iyi ve buna paralel olarak da oyun kalitemiz de üst düzey. İlk iki maçı geride bıraktık, şimdi önümüzde daha oynanmamış maçlarımız var. Hatay Defnespor takımı da bunlardan bir tanesi. Kazanarak, mağlup olmadan, beraberliğe bile kalmadan, hatta gol yemeden şampiyonluğa gitmek istiyoruz. Bunu kendine güvenen her takım ister. Hedef koymak güzeldir, bu sizi hedefe yaklaştırır bir plan ve strateji ortaya koymanıza ön ayak olur. Lakin bu hedef için çalışmak, koşmak, mücadele etmek, azimle ve kararlılıkla savaşmak ise başarıyı getirir. Biz başkanından yöneticisine, teknik ekibinden futbolcusuna şampiyonluk mücadelesinde gücümüze inanıyoruz ve Allah’ın izniyle de başarmak, şehrimizin, kulübümüzün adını duyurmak istiyoruz. İnşallah Hatay maçını da kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Taraftar desteğine olan ihtiyacımız günden güne artıyor. Herkesi maçımıza davet ediyoruz. Özellikle de kadınlarımızı ve kızlarımızı bekliyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.